Jak si vyžehlit vlasy

Žehlení vlasů, stejně jako kulmování nebo foukání horkým vzduchem, představuje pro vlasy dost velkou zátěž. Může se snadno stát, že si je poškodíte, proto je lépe dodržovat postup, díky němuž riziko poškození minimalizujete.

Seznámíme vás s tipy od profesionálních kadeřnic, jak vlasům zachovat požadovanou kvalitu a přitom mít vlasy krásně hladké. Protože, co si budeme povídat, vyžehlené vlasy vypadají stále upraveně a luxusně.

Pozor na uzlíky

Před každým žehlením vlasy důkladně rozčesejte, abyste se zbavila všech uzlíků a zašmodrchanců. Rozčesané vlasy si rozdělte do tří partií (nad ušima a zbývající zadní část). Každou část ještě rozdělte horizontálně na jednotlivé prameny. Nežehlete příliš silné prameny, musela byste ho žehlit opakovaně a to vlasům hodně škodí. Je lepší trpělivě vyžehlit větší počet úzkých pramínků. Každý pramen nejprve ošetřete přípravkem na ochranu proti vysokým teplotám, a to po celé délce i konečky. Neaplikujte přípravek na kořínky, vlasy by se vám víc mastily.

Jak postupovat při žehlení vlasů

Na žehlení běžných vlasů bohatě stačí teplota kolem 200°C, ta je ještě k vlasům docela šetrná. Vyšší teplotu si můžete dovolit, jen pokud máte velmi kudrnaté vlasy nebo si vlasy nebarvíte. Jestli jste si aplikovala tužidlo nebo lak na vlasy, žehlení se raději vyhněte. Lak se může vysokou teplotou vpravit do vlasy, ty pak nejdou vůbec rozčesat. Stejně tak nepoužívejte žehličku v případě, že máte vlasy ještě vlhké. Mokré vlasy žehlením zkrepatí, spálí se. Byla by škoda vlasy poškodit jen proto, že jste je dostatečně nevysušila.

Naučte se žehlit vlasy za pomoci hřebene. Tím vlasy těsně před žehlením perfektně rozčešete a díky němu budou vlasy důkladně vyžehlené od kořínků až ke konečkům. A rada na závěr: nežehlete vlasy každý den! Nechte vlasy odpočinout a žehlete je tak 2x týdně. Pokud je máte často barvené a namáhané, měla by být frekvence ještě nižší.