Jak se zbavit pigmentových skvrn

Počasí za oknem nám stále  připomíná, že venku vládne zima. Není divu, že většina  z nás se těší na teplé letní dny, plné slunečních paprsků. Bohužel, někteří z nás trpí pobytem na slunci, protože se jim na pokožce tvoří pigmentové skvrny, kterých se těžko zbavují. Existuje několik možností jak se skvrn zbavit. A které že to jsou?

Kosmetické prostředky a léky

K odstranění skvrn můžeme sáhnout po kosmetických prostředcích, kterých je celá řada: kyselina retinolová, Luminicol, nebo  kyselina azelaová jsou účinné látky, jaké by ve složení rozhodně neměly chybět. Kyselinu azelaovou můžeme užívat v podobě léků, stejně tak jako hydrochinon či retinoid. Léky zamezují tvorbě melaninu způsobujícího právě nevzhledné pigmentové skvrny.

Chemický peeling

Můžeme se vydat cestou odstranění pigmentových skvrn chemickým peelingem. Při této metodě se aplikuje kyselina glykolová, ta rozruší strukturu mezi jednotlivými buňkami kůže, a tím se odstraňují svrchní vrstvy společně s melaninem. Chemický peeling zlepšuje stav pokožky a  dodává mladistvý vzhled.

Laserové odstranění

I pomocí laseru můžeme dosáhnout pozitivního výsledku. Laserové odstranění je velice šetrné. Nepoškodí okolní tkáň a svým paprskem spaluje jen vybrané místo, tedy pouze barvu v pigmentové skvrně. Odstranění laserem trvá několik minut (záleží na rozsahu skvrny) a není nijak bolestivé.

Přírodní cesta

Jestliže více věříme v sílu přírody, můžeme se zkusit spolehnout na babské rady. Je dokázáno , že na pigmentové skvrny pomáhá syrový brambor, červená cibule nebo šťáva z okurky. Nejvíce je však ozkoušený citron. Díky kyselině, kterou obsahuje, má bělící účinky. Radí se, že s aplikací citronové šťávy na skvrnu je nejlepší začít v zimních měsících. Aplikujte dvakrát denně přibližně vždy na půl hodiny, poté opláchněte. S troškou trpělivosti se jistě dočkáte pozitivních výsledků.