Kosmetika

Jak se starat o vlasy

Jsou lidičkové, kteří se o vlasy ani trochu nestarají. Ne že by se jednalo o nějaké vagabundy, ale třeba i jen z prostého důvodu, že není o co se starat, neboť tito mají hlavu jako melounek.

I když je na druhou stranu bezesporu pravda i to, že jsou dokonce tací, kdo se o vlasy nestarají, ač tyto mají, čímž činí dobře především různé drobné havěti, jež jim v těchto hnízdí toliko ke své vlastní spokojenosti.

Ovšem normální nebo aspoň ne nenormální člověk se o svou kštici, hřívu nebo aspoň ježka přece jenom aspoň trochu stará. Přičemž starání se nebývá nejednou omezeným toliko na trochu té vody a případně šampónu. Protože s vlasy, samozřejmě pokud člověk tyto má, se toho dá podnikat daleko více, než je pouhé běžné česání a mytí.

Fén ETA 7311 90010 černý / bílý
Předně se takové vlasy dají i fénovat. Což je činnost příhodná zejména tehdy, spěchá-li vlasatec a nemá času na schnutí nazbyt. Aby se jeden mohl fénovat, potřebuje zařízení zvané fén, přesněji tedy fén na vlasy. Protože ač by se i bez přímo tohoto dalo obejít, není ani pohodlné, ani příjemné a nejednou ani možné nechat se vyfoukat třeba osobou sobě blízkou. Jednoho „nevyfénují“ ani dýchavičná objemově větší drahá polovička, ani astmatický stařeček, ani nikdo jiný. A k sušení vlasů není doporučeníhodnou ani nejedna technická vymoženost, jako je dejme tomu autogen, mikrovlnná trouba nebo sušička na ovoce. Protože správně se fénuje jedině fény typu fén rowentafén philips či fén eta.

Žehlička na vlasy Valera 100.01/ISOvšem nejen fénováním živ jest člověk. Protože vlasy se dají klidně i vyžehlit. Což je ovšem rovněž třeba vzápětí blíže upřesnit, aby se snad někdo nepočal domnívat, že si svou bujnou kštici položí spolu s hlavou na žehlicí prkno a přejede si ji žehličkou obyčejnou či napařovací spolu s kapesníky a trenýrkami. Protože žehlička na vlasy se přece jenom poněkud odlišuje, ať už je to žehlička na vlasy rowentažehlička na vlasy philips nebo třeba žehlička na vlasy eta. U takové by nemělo na rozdíl od žehličky, již znají (byť nejlépe jen zdálky) i chlapi, ono kadeřnicky barbarské plémě, dojít třeba k tomu, že si člověk spálí uši nebo vyhladí i vrásky za cenu následného vlastnění pleti podobné africkému domorodci.

Prostě vlasy se dají upravovat i tepelně. A pokud to jeden umí a je patřičně vybaven, může zkrásnět. Mít vlasy, za které se není třeba stydět.

Previous ArticleNext Article