Jak po zhubnutí znovu nepřibrat?

Zhubnout přebytečné kilogramy usazené kdekoli na těle rozhodně není nic jednoduchého, ovšem daleko těžší je znovu nepřibrat a to mnohdy i dvojnásobné množství! Pokud plánujete držet dietu nebo s tímto zásadním krokem končíte, pak si určitě pokládáte otázku, co udělat pro to, aby se vám ztracená kila nevrátila a nevzala s sebou ještě nějakou gramáž navíc. Ptáte se, jak po zhubnutí znovu nepřibrat? Pak jste tu správně!

Zhubli jste a teď přemýšlíte, jak znovu nepřibrat?

Několik dlouhých týdnů jste se dřeli s dietou, omezovali jste se v jídle, zakázali jste si sladké, dodržovali jste pitný režim a navrch přihodili ještě pravidelnou fyzickou aktivitu. Bylo to sice nároční období, ve kterém jste měli několikrát tendence to vzdát, ale dostali jste se až do cílové rovinky. Odměnou vám byla redukce hmotnosti. Teď už jste spokojeni se svou váhou, cítíte se ve svém těle dobře a líbíte se sami sobě. Jediným strašákem, který vám nedá spát, je nepříjemný a neoblíbený jo-jo efekt, který se často objeví, jakmile s dietou přestanete.

Jak tedy po zhubnutí znovu nepřibrat a udržet si svou váhu? Je to vůbec možné? Jestliže si říkáte, že budete muset držet dietu celoživotně, uklidníme vás – není to nutné. Dieta obecně není moc doporučována. I přesto vám poradíme, jak znovu nepřibrat ona kila, která se vám podařilo pracně shodit.

Není to vlastně tak složité!

Hubnutí by mělo být pozvolné a postupné, jinak hrozí poměrně vysoké riziko jo-jo efektu, který vám navrátí klidně i dvojnásobek ztracených kilogramů. Kdo si chce svou pracně vydřenou váhu udržet, ten se musí naučit žít zdravě. Co to znamená? Dodržovat základní pravidla, která možná znáte už z období diet. Která to jsou vám prozradíme níže.

  • Hodně vody!

    Voda je pro naše tělo nesmírně důležitá a může vám napomoci nejen s hubnutím, ale i s následným udržením váhy. Proto na pitný režim nezapomínejte a důsledně jej dodržujte. Vypočítejte si dle své váhy, kolik litrů vody denně je pro vás přiměřené množství a toho se držte.

  • Pravidelný pohyb!

    Kdo nechce kynout a sbírat kila zpátky, ten se musí hýbat! Vždyť i známé rčení říká, že bez práce nejsou koláče. Nemůžete očekávat, že se vaše váha zastaví na jednom čísle a nehne se ani tehdy, kdy budete celý den sedět na gauči a sledovat televizi. Nemusíte se dřít v posilovně, ale pravidelný pohyb byste mít měli.

  • Žádné sladké!

    Sladké je nepřítelem hubnutí a naopak výborným pomocníkem nabírání kilogramů. Pokud jste drželi dietu, museli jste sladké hodně omezit. Pokud nechcete ztracená kila nabrat zpátky, vzdejte se sladkého úplně. Jednou za čas sice zhřešit můžete, ale sladkosti každý den vám nepomůžou. Vždyť existuje tolik zdravých a chutných receptů, tak je vyzkoušejte!