Jak na efektivní vytápění a ohřev vody?

Teplo a teplá voda. Ani bez jednoho se aktuálně v našich domech nebo bytech neobejdeme. Pokud s tímto tvrzením souhlasíte, podívejte se s námi na možnosti, jak docílit příjemného klimatu, ale i dostatku vody o správné teplotě. A tou začneme. Dnes je hitem samostatný špičkový ohřívač vody, který nazýváme slovem bojler. Ten funguje na principu využití elektrické energie, která ohřívá topné těleso. Díky kvalitní izolaci můžeme takto ohřátou vodu udržet teplou i několik hodin, bez nutnosti dalšího ohřevu. Navíc vysoké kapacity bojlerů zajistí, že může být voda okamžitě dostupná třeba pro celou rodinu.

Ohřívat vodu, ale i vytápět, lze také plynem

Podívejme se společně na další řešení, které patří mezi skutečný hit z hlediska efektivity, stejně jako z hlediska jednoduchého použití. Kupte si plynový kotel, který vás rozhodně nezklame. Určený je jak pro domy, tak i pro bytové jednotky. Nejenom, že dokáže zajistit efektivní vytápění, ale umí také ohřívat vodu, kterou následně využijeme jak v kuchyni, tak i v koupelně. Pokud se podíváme na možnosti, můžeme říci, že se liší i svým provedením. Aktuálně jsou dostupné tyto dvě:

  • Kotel závěsný.
  • Kotel stacionární.

Lišit se může také svým konkrétním výkonem. Ten by měl odpovídat primárně velikosti domácnosti. A to hlavně s ohledem na počet místností, kam je třeba distribuovat teplo.

Slyšeli jste už o kondenzačních kotlích?

Výše uvedené možnosti můžeme v podstatě označit jako klasiku, která je již prověřena desítkami let. Pokud hledáte něco moderního, rozhodně zklamáni nebudete. Hitem se dnes stávají nástěnné kondenzační kotle. Ty využívají zemního plynu, ale mnohem efektivněji, než klasické řešení. A to jak pro možnost adaptivní regulace, tak i pro jistotu maximálního využití kondenzační techniky. Když k tomu přidáme i možnost využít modulovaného výkonu, nebo jistotu doslova bezúdržbového fungování, je jasné, že jak na ohřev vody, tak i na vytápění, je i toto řešení opravdovým hitem.