Jak jsem k nové peněžence přišla, aneb okradli mě v Praze

K čertu s kapsáři, k čertu s mojí neopatrností! Mám na sebe vztek, jednou za uherský rok se vydám do našeho hlavního města a nechám si tak „okatě“ ukrást peněženku i se všemi doklady.

Když jsem přejížděla k památkám tramvají, při jejím cuknutí se na mě nalepilo zvláštní individuum. Bohužel byl zkušený a v mžiku mi z batohu vytáhnul peněženku. Došlo mi to snad pár vteřin po cuknutí, proto jsem se za ním rozběhla. Teď už vím, že to byla hodně naivní představa, že kapsáře chytnu. Ale v ten okamžik, člověk ani neuvažuje.

Samozřejmě, že jsem ho nechytila, ale ještě jsem kromě peněženky přišla i o boty. Špatně jsem došlápla a utrhla si pásek na sandálech. No a co teď?!

Tolik jsem se na naše stověžaté město těšila a zatím musím řešit ztrátu dokladů. Ještě, že jsem si alespoň platební kartu dala stranou. Tak mi nezbývá, než se dopajdat na policii a nahlásit toho lupku a ztrátu dokladů.

Když jsem měla všechno to papírování, nahlašování a vysvětlování za sebou. Vydala jsem se ulicemi Prahy koupit nové sandály. Naštěstí jsem už v dálce viděla obchod, neohlížela jsem napravo, nalevo a vešla. Prodejna Marlon v centru Prahy nabízí ucelenou nabídku českého koženého zboží Marlon.cz, kabelek, tašek, peněženek a opasků.

Obchod krásně voněl kůží. Prodavačka se mile usmála, což bylo jako pohlazení na moji „okradenou dušičku“. Vyprávěla jsem jí svůj příběh a říkala, že tedy potřebuji nutné nové boty. Když v tom se to stalo! Zahlédla jsem kožené sandály značky Faraon Sandals a zamilovala jsem se.

Po nazutí jsem zjistila, že se v nich chodí jako v papučkách. Nebylo co řešit, beru je. Když už jsem byla v obchodě, omrkla jsem i nabídku kožených peněženek. Zalíbila se mi barevná peněženka s větším počtem kapes. Tak jsem si udělala radost. V duchu jsem si děkovala, že jsem aspoň platební kartu z peněženky vyndala a nepřišla i o ní.

Konečně můžu vyrazit po pražských památkách a nasát kouzelnou atmosféru hlavního města. I přes počáteční nepříjemnosti jsem si výlet užila plnými doušky.

Po příjezdu z Prahy jsem si řekla, že se musím podívat na webové stránky prodejny, kde jsem si boty i peněženku koupila. V botech mám po několikahodinovém chození po Praze hodně kilometrů a přitom z nich necítím únavu a ani se mi neudělaly puchýře. Zjišťuji, že Marlon.cz nabízí luxusní koženou galanterii pro ženy i muže, tradiční výrobce, kvalitní materiály a dostupnou cenu.

Jéééé a už vím, kde si na zimu koupím rukavice. Jejich novinkou je totiž široká nabídka českých rukavic z Dobříše, zaručují špičkovou kvalitu za vynikající cenu.

Diskuze je uzavřena.