Jak a proč chránit pokožku proti slunci

První jarní dny máme úspěšně za sebou a již teď se nemůžeme dočkat, až naše tělo zahřejí sluneční paprsky, kterým se budeme ochotně vystavovat. Přeci jen letošní zima byla hodně dlouhá, což nás překvapilo a není se tak čemu divit, že se již nemůžeme dočkat, až se prohřejeme na sluníčku. Hodně lidí si ale myslí, že jarní sluníčko není tak silné a nemůže jim tedy uškodit. Chyba lávky, právě jarní slunce je zrádné, nevyzpytatelné a pro naše zdraví i poměrně škodlivé!

Proč chránit pokožku proti slunci?

Možná jste i vy toho názoru, že sluníčko na jaře ještě tolik nepálí a tím pádem vám nemůže ublížit. Jenže to je mylná domněnka. Právě proto, že se sluníčku ukazuje jen zřídka a na první pocit ještě tolik nepálí, škodí naší kůži mnohem více, nežli sluníčko panující v horkém létě.

Ptáte se, proč je důležité chránit pokožku před sluníčkem? Určitě jste slyšeli o rakovině kůže, která vzniká právě díky škodlivému UV záření. Zvýšený pobyt na sluníčku je rizikem ke vzniku pih či kožních skvrn. Nehledě na to, že kůže rychleji stárne a dříve se objevují první vrásky.

Jak se chránit?

Možností, jak chránit svou pokožku proti slunci, je samozřejmě hned několik. Zlé jazyky by mohly pronést, že nejlepší ochranou je na slunce vůbec nevycházet, zůstat doma a nevystrčit paty. Není to ale reálné, proto máme lepší tip. Jedním z nich je používání ochranných krémů s vysokým faktorem. Jeho výběr přizpůsobte tomu, kolik času chcete na slunci strávit a v potaz můžete brát i to, jaký máte pigment.

Další možností, jak se chránit před sluníčkem, je nošení svršků. Ruce a nohy můžete ochránit tak, že budete nosit dlouhé rukávy a nohavice. Co se týče hlavy a obličeje, tam se nabízí nošení pokrývek hlavy – klobouky, čepice, šátky, zkrátka jak je každému libo.