Hupněte do bazénu

bazénVenku je sice ještě zima, ale tato dozajista nepotrvá věčně. A než se nadějeme, oteplí se. A nejen oteplí. Dozajista nastanou i dny, kdy bude na rozdíl od současna horko, dusno, vedro přímo na padnutí. A pokud má člověk v horku, jež je na padnutí, někam padnout, proč by tak neučinil do nějaké té vody? Protože voda ochladí, vzpruží, osvěží na těle i na duchu.

Jenže ne každý má přístup k nějaké té vodní ploše přírodní a ne každý se k takovéto hodlá vláčet a na místě se tísnit mezi davy dalších smočení chtivých jedinců. Nebo platit v naší údajně trochu křesťanské zemi nekřesťanské peníze na plovárně.

A tak je možná nejpříjemnější variantou hupnout do vlastního bazénu. Ovšem aby toto hupnutí bylo příjemným, nestačí mít prostě naplněný bazén. Je totiž třeba se přičinit, aby byl tento jako křišťálová studánka a nikoliv jako septik.

Aby byla bazénová voda vodou a nikoliv močůvkou, je třeba tuto patřičně „přiživovat“ nějakou tou špetkou chemie, jež nedělá dobře sinicím, řasám a jiným mikroskopickým podvratným živlům. Vodu je prostě třeba „dochutit“. Čím? Nevíte-li z vlastní praxe, jako že nejspíše nevíte, nezoufejte. Protože od toho jsou tu jiní, aby vám byli ku pomoci svou odbornou radou. Stačí nahlédnout a zvolit to pravé pro vaši potřebu třeba na http://www.ebazeny.cz/katalog/bazenova-chemie-47 . Přisypeme, přilijeme a můžeme s potěšením přihlížet, jak nejedna potvůrka v naší vodní ploše lapá po dechu a následně plave pomyslným břichem vzhůru. Totiž vidět to nemůžeme, protože je taková potvůrka mikroskopické velikosti pro náš sebeostřejší zrak neviditelná, ale stříbrné odlesky vodní hladiny jsou nám důkazem, že je oněm potvůrkám opravdu země lehkou. Totiž ne země, ale voda.

Ovšem nejen mikroorganismy jsou tím, co může tropit a nejednou tropí neplechu namísto plechy. Protože nejen tato droboť udělá z vody k ošplouchnutí vybízející nechutnou břečku. Protože nejen tato havěť do vody napadá.

A tam, kde nepomůže chemie, je třeba použít jiné formy boje. Když pak cosi zvaného dejme tomu smetí pluje po hladině nebo usedá na dno, je třeba vzít na to vysavač. Nikoliv koště, protože s koštětem se toho zase až tak moc nepořídí a zejména na dně se toho více rozvíří než smete, ale právě a pouze vysavač, jenž ono nepatřičné kdeco prostě vycucne. Ovšem na bazén zásadně neberte stejný vysavač, jaký používáte na koberce. Protože ne že by tento nenasával, ovšem odsoudili byste tím své pojistky či jističe k vypadnutí a sebe nejspíše k trestu smrti nikoliv na elektrickém křesle, ale v elektrickém bazénu. A kdo by stál o to, koupat se im memorian a dostat se na břeh až přičiněním záchranářů, policie či „havranů“? A tak je třeba pro tento účel pořídit vysavač právě a pouze pro bazény určený. Třeba takovýto: http://www.ebazeny.cz/katalog/bazenove-vysavace-49.

bazénový robotA co to slyší ucho mé? Že vám bylo zatěžko vodu chemicky umrtvit a do vysávání bazénu se vám chce asi tak jako do vysávání koberců? Tedy vůbec? Že nejste žádný robot? Nevadí. Protože pokud je vám líno, a v teplé části roku dvojnásob, může se této roboty místo vás zhostit robot. Protože vědecko-technický pokrok se nezastavil na místě, neustrnul. A tak proč nezaměstnat nějakého svého novodobého otroka, proti němuž nic nemají ani humanisté brojící proti otroctví? Nějaký ten robot, http://www.ebazeny.cz/katalog/bazenovy-cistici-roboti-111, který se této člověku kolikrát nepříjemné činnosti ochotně zhostí a ani nevyžaduje napájení pivem, ale klidně se spokojí i s napájením nějakými těmi volty a watty?

A tak hupky dupky k počítači a kasičce. A zanedlouho již k bazénu připomínajícímu křišťálovou studánku kde nejhlubší je les.
A hup tam!

Diskuze je uzavřena.