Nejen pro muže

Hodinky Wenger Commando V

Řada švýcarských hodinek Commando je, co se týče značky Wenger stálicí na pultech hodinářů. Tato řada hrdě reprezentuje pánské hodinky. Řada Commando kombinuje moderní vzhled s různorodými funkcemi a technickým provedením.

Základní rozdělení řady Wenger Commando:

  • Commando Black – velice kontrastní hodinky s černým podkladem ciferníku, doplněný o zelené, žluté či bílé indexy. Hodinky disponují vypouklým minerálním sklíčkem se safírovou úpravou. Tyto hodinky se zcela určitě hodí do extrémních podmínek díky své skvělé čitelnosti. Navíc se s hodinkami díky jejich voděodolnosti 10 atmosfér můžete i potápět. Hodinky drží na ruce díky kvalitně zpracovanému silikonovému řemínku.
  • Commando Day Date – elegantnější provedení které se hodí k obleku či na denní nošení. Hodinky se vyrábějí v bílé, hnědé či černé barvě ciferníku opět s velice dobře kontrastními indexy. U modelů Day Date je možnost provedení v koženém řemínku či ocelového tahu. Zajímavostí u tohoto modelu je kromě klasické datumovky také ukazatel dne v týdnu.
  • Commando WPER –  jsou spíše sportovnější modely s černou PVD úpravou pouzdra. Tyto modely hodinek vzhledově vycházejí z výše zmíněné řady Commando Black. Hodinky je možné objednat na zeleném látkovém či černém pryžovém řemínku, který je velice příjemný na dotek. Ciferník hodinek je pak vyveden v zelené či černé barvě. Zajímavostí u těchto modelů je jejich samotný název zkratka PER znamená Patagonian Expedition Race, což je jeden z nejkrásnějších a nejtvrdších závodů ve stylu desetiboje probíhající na jihu Jižní Ameriky v oblasti Patagonie.
  • Commando Chrono – zástupci řady Commando které navíc disponují chronografem (stopkami) jsou velice elegantní a proto se hodí do společnosti, ale jsou vhodné i na denní nošení například do zaměstnání.

Wenger již modely Commando s chronografem nějaký ten rok dělá, ovšem letos se řada Commando dočkala pořádného vylepšení. Hodinky představené letos disponují velkým leštěným ocelovým pouzdrem s tlačítky stopek v jeho pravé části. Horní tlačítko má hranatý tvar s nápisem start. Hlavní výhodou je nevypouklé safírové sklíčko a tlustý kožený řemínek, který se dodává v černých odstínech skvěle ladící k černému nebo červenému ciferníku, hnědý řemínek zase skvěle padne k modrému či hnědému ciferníku.

Příkladem můžou být modely:
http://www.hodinkywenger.cz/wenger-commando-chrono-01-1243-104/ a
http://www.hodinkywenger.cz/wenger-commando-chrono-01-1243-101/

Previous ArticleNext Article