Dospělí lidé

Hodina před televizí denně vám může zkrátit život

Lékařský časopis Circulation nedávno uveřejnil vědeckou studii, ze které vyplývá, že když lidé sedí hodinu denně u televize, zvyšuje se možnost onemocnění rakovinou o 11% a onemocnění ischemickou srdeční chorobou o 18%. Patrně je problém v nedostatku pohybu našich těl.

Což pro nás není až taková novinka, že málo pohybu vede k mnoha negativním vedlejším jevům. Například depresím, tloustnutí, jak vidno i k nemocem. Jednoduchá pomoc, zvedněte se od počítače, udělejte si pár břišních cviků, projeďte svůj rotoped nebo jiný stroj, který určitě většina z nás doma má a nepříliš často používá. Nebo si zatancujte u hudby. Odvážnější a méně znavení se můžou vypravit do bazénu, do posilovny, nebo na bowling… Osobně bych si nejraději zahrála kulečník, ale ten bývá jednak v začouzených místnostech a pohybu u něj taky moc nenaděláme, ale jinak bezva hra.

Tak šup šup, zpráva je krátká, abyste u ní zbytečně netrávili drahocený čas a mohli udělat něco zdravého pro své tělo, mysl i okolí – protože když budete v pohodě, bude mít radost i váš partner, děti, kolegové v práci…

PS: A nezapomeňte napsat, co pěkného, zdravého jste pro sebe udělali a co by se ještě udělat dalo, abychom měli isnpiraci a povzbuzení i my ostatní.

Previous ArticleNext Article