Cestování

Dovolená s přáteli ve Frymburku nám přišla vhod

Vždy, když se rozmýšlíme s přáteli a jejich rodinou, kam na společnou dovolenou, snažíme se vybrat hezké místo, kde bychom mohli jezdit na kole či in-linech, měli dostatek prostoru, byli spolu, a nepřímo v turistické oblasti. Letos jsme zavítali po předchozím dlouhém rozmýšlení na Lipensko. Kolega z práce byl totiž minulý rok ve Frymburku a nemohl si apartmány Lipno, kde byl ubytovaný, vynachválit. Pro rodiny s dětmi prý naprosto ideální. Dnes už vím, že měl pravdu a musím s ním souhlasit. Po doporučení jsme našli rekreační dům v klidné části Frymburku u Lipenského jezera.

Naše děti i my jsme si to skvěle užili
Já s manželem máme dvě dítka – osmiletou dívku a již dvanáctiletého chlapce, kamarádi, kteří s námi jezdí mají také dvě děti ve skoro stejném věku. Proto si vždy dovolenou dobře užijeme, děti si mohou hrát spolu a můžeme také podnikat stejné aktivity. Potěšilo mě, že v apartmánu pro 7-9 lidí byly dvě koupelny, kompletně vybavená kuchyň, terasa s grilem a také wifi připojení. Mám ráda, když máme na dovolené vše při ruce a můžeme se cítit jako doma, navíc díky dvěma samostatným ložnicím a koupelnám jsme si užili také soukromí a jeden druhého. Děti byly nadšené od začátku do konce, poprvé ihned při příjezdu před ubytování Lipno, když zpozorovali trampolínu za domem a první co bylo, že na ní začaly ještě než jsme si vybalili hopsat.

Široká škála nabízených aktivit každého potěší
V blízkém okolí ubytování se nacházelo nepřeberné množství možností vyplnění volného času. Pro rodiny s dětmi velmi výhodné místo. Jen asi 200 metrů od rekreačního domu jsem navštívili Wellness Hotel Frymburk, kde jsme si obě rodiny užili aquapark a navečer se na stejné místo vrátili jen ženy s manželi, abychom si vychutnali skvělou masáž a poseděli v restauraci. Mezitím jsme totiž využili služeb profesionálních chův, o kterých jsme věděli a nechali děti na pár hodin v jejich laskavé péči. Všem nám společně strávené chvíle i aktivity prospěly.

Výlety na kole do okolí jsme střídali s lenošením na pláži
Naplánovali jsme si trasy po vyznačených cyklostezkách a vyrazili společně všichni nejednou také na kolech. Navštívili jsme například Vítkův kámen, krásné místo s výhledem do okolní malebné přírody. Když se nám nechtělo vyjet na kolech anebo jsme relaxovali po větším zápřahu, sebrali jsme se a vyrazili jen k Lipenskému jezeru u ubytování Lipno a buď využili slunečného počasí povalováním se na pláži anebo jsme si půjčili šlapadlo a projížděli se po vodě.

Můžu apartmán ve Frymburku nadále doporučit každé rodině s dětmi, která chce prožít hezkou dovolenou v přírodě a využít možností aktivit, které Lipensko nabízí, nám vše vyhovovalo maximálně a majitelé nám vyšli mile ve všem vstříc.

Previous ArticleNext Article