Dovolená s dětmi v Česku

Dovolená v létě v Česku poskytuje nevyčerpatelnou hojnost aktivit, které máte možnost využít. Dovolená  má přinést naprosté obnovení  fyzických  i psychických sil a nepřeberné množství dobrodružných zážitků, což ocení hlavně děti. Dovolená pro rodiny by měla být levná a současně umožňovat pestrý program, ze kterého si vybere každý podle svého vkusu.

A proč je dovolená s dětmi v ČR tak oblíbená? Výletování v tuzemsku se poslední roky stává stále větším trendem s přihlédnutím na ekonomickou situaci, zlepšování kvality nabízených služeb a zároveň je bez nutnosti dlouhého cestování a to je významná přednost hlavně pro rodiny s dětmi.

Možná se vám bude hodit pár zajímavých tipů, které jsme při hloubání nad dětskými dovolenými vyzkoumali.

Moravský kras

Moravský kras je nejrozsáhlejší krasová oblast v České republice a nejvýznamnější ve střední Evropě.  Letos během hlavní sezóny budete mít možnost se podívat i do míst kam se běžní návštěvníci dříve nedostali. Navštivte dvě nově otevřené jeskyně Bertalánku a Horizont. Rozhodně vás nečekají betonové chodníky, pohodlné schody, zábradlí a elektrické osvětlení. Naopak dostanete přilbu, čelovku a hlavně zážitky, na které nikdy nezapomenete. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny zábavné a dobrodružné jeskynní trasy plné prolézaček, komínů s lanovými žebříky, traverzů s houpačkami a lezením.

Praha – pobočka hračkářství Hamleys

V překrásném historickém domě Na Příkopě v centru Prahy objevíte Ráj hraček s prvky zábavního parku. Na ploše šest tisíc metrů čtverečních naleznete padesát tisíc hraček, kolotoč, obří skluzavku, dvě patra atrakcí, živé pohádkové postavy a svět plný fantazie. Kromě originálních plyšáků a dalších typických hraček z dílny slavného Wiliama Hamley zde najdete i známé světové výrobce hraček, a nechybějí ani unikátní sběratelské série slavných designérů. Děti si zde mohou všechno osahat, vyzkoušet, a na celé hodiny se pohroužit do hry. Na mapě pražských výletních cílů pro rodiny s dětmi má už několik let pevné místo.

Vysočina – Rodinný zábavní park Fábula

Rodinný zábavní park v Kamenici nad Lipou je skvělým místem pro výlet či dovolenou pro rodiny s malými i staršími dětmi. V tomto zážitkovém parku, s velkým množství lákadel si vybere opravdu každý. Každoročně zde připravují originální kulturní akce a nové zážitkové volnočasové aktivity. Letos tomu není jinak. Nově je pro návštěvníky připravena populární úniková hra – Útěk ze žaláře. Obléknou vám vězeňský šat, nasadí pouta a zavřou vás do opravdové vězeňské cely. Najít cestu na svobodu v časovém limitu nebude lehké, dokážete to? Většinu dalších atrakcí u Fábuly propojuje Cesta kouzelníka Kellyho. Při jejím absolvování musí vaše rodina prokázat vynalézavost při plnění různých úkolů. Za splnění budete sbírat body do hrací karty a na konci vás samotný magistr Kelly odmění dárky. Bez výhrady nejlepší a nejoblíbenější atrakcí je putování za pokladem, při kterém potkáte živé pohádkové bytosti. Ty vám cestu tajemným sklepením podstatně ztíží, ale hlavně vás na ní skvěle pobaví. Těšte se také na turnaj v obřích společenských hrách, hru Tajemné šifrování a dobrodružnou výpravu zámeckým bludištěm. Pomazlete se se zvířátky v mini ZOO, ale můžete si i zastřílet z kuše, vypůjčit si pohádkové kostýmy, lámat si hlavu v království hlavolamů, či pobavit se při divadelních představeních.

Morava – zámek Slavkov

Novinkou sezony 2017 na zámku ve Slavkově u Brna je otevření dětské trasy zámkem, která zatraktivní prostory barokní památky i nejmenším návštěvníkům. Při speciální prohlídkové trase se totiž děti i s doprovodem můžou zapojit do příběhu, v němž budou postupně odhalovat tajemství ztracené zámecké koruny. A co víc – záhadu mohou vyluštit jako praví zámečtí obyvatelé. Zaměstnanci totiž přes zimní pauzu ušili několik desítek kostýmů. V rámci prohlídky je zpřístupněna i oratoř zámecké kaple sv. Kříže, která prochází oběma nadzemními patry. Je možné navštívit také podzemí slavkovského zámku. To představuje unikátní prostory dvou pater zámeckých sklepů, systému spojovacích chodeb, schodišť, hospodářské zázemí s pekárnou a pomocnou kuchyní. K vidění je lapidárium kamenných uměleckých artefaktů.

Doufáme, že jsme vám trochu pomohli s výběrem letní dovolené nebo výletu, které vás budou bavit za každého počasí.