Detoxikace aneb Jak na škodliviny v těle

Každá žena již zřejmě slyšela slovo detoxikace. Co však obnáší a jak může pomáhat nejen našemu zdraví, ale i kráse? A jaké výrobky jsou vhodné pro tuto péči o naši pleť? Nejen na to odpovídá paní Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička a školitelka kosmetické značky GERnétic, kterou již mnohé čtenářky znají z předchozích rozhovorů.

 

Jak se projevuje přebytek škodlivin a toxinů na našem zdraví?

Přebytek škodlivin v našem těle se zpočátku vlastně vůbec neprojevuje. Tělo je velmi odolné, snaží se škodliviny vylučovat a eliminovat. Jestliže zanášení odpadními látkami trvá dlouho, postupně můžeme vnímat únavu, sníženou obranyschopnost a postupně se mohou objevit různé choroby. Záleží na každém jedinci, na co je náchylný, k jaké chorobě má genetické dispozice.

A co jejich přebytek učiní s naší pletí?

{snippet ad4}Při zanesení organismu odpadními látkami pleť ztrácí na vitalitě, jasu, zdravém vzhledu, je unavená a povadlá. Mohou se objevit zánětlivá ložiska, neboť tělo se snaží odpadní látky vyloučit přes pokožku a to může naši pleť podráždit. Často se objevují i alergické reakce, pokožka je celkově citlivější.

Co se skrývá pod názvem detoxikace?

Pod názvem detoxikace se skrývá snaha zbavit tělo odpadních látek, organismus pročistit a celkově tím zlepšit zdravotní stav.

Pokud se vrátíme z nějakého večírku, kde se kouřilo a popíjel alkohol, co máme učinit jako první pomoc pro naši pleť?

Základem první pomoci po takové akci je dokonalé vyčištění pleti, odstranění líčidel, make-upu a ostatních nečistot. Doporučila bych také použití okysličujícího krému (dobrou zkušenost mám s přípravkem GER OXY z řady GERnétic),  který pokožku oživí a projasní a rychle pomůže odstranit nežádoucí účinky večírku. Důležité je zásobit pleť výživnými látkami – krém Synchro tuto úlohu dokonale splňuje, navíc působí na pročištění a regeneraci jater, což je v tomto případě žádoucí. Samozřejmostí by mělo být zvýšení pitného režimu, abychom z těla vyloučili co nejdříve odpadní látky a zásobili všechny naše buňky životodárnou tekutinou.

Jaké kosmetické přípravky byste doporučila pro detoxikaci?

Výbornou zkušenost mám s produkty GERnétic, které obsahují účinné antioxidační komplexy a pomáhají pročišťovat nejen pokožku, ale celý organismus. Pokud mé klientky provádí detoxikační kúru, většinou ji v salonu spojíme s celotělovými detoxikačními zábaly Marine Essence, které stimulují v těle očistný program a podpoří vylučování odpadních látek.

Lze při detoxikační kúře používat make-up? Pokud ano, jaké druhy?

Doporučila bych co nejvíce tělo odlehčit, čili pokud je to možné, nepoužívat žádná líčidla. Líčidla obsahují chemické látky, se kterými se musí pleť určitým způsobem vyrovnávat. Zkuste se na  chvilku vrátit k naprosto přírodnímu způsobu života. Tělu i pokožce to určitě prospěje. Pokud není možné být zcela bez líčidel, použijte lehké pudry a řasenku.

Jak je to s pitným režimem během detoxikace?

Během detoxikace je třeba zvýšit pitný režim, aby se vytvořila splavná cesta, kterou budou odpadní látky z těla vyloučeny. Doporučuji přes den vypít každou půlhodinu sklenici vody. Nepijte kávu a alkohol – tyto nápoje by proces detoxikace brzdily. Vzhledem k tomu, že toxické látky odchází i přes pokožku, u citlivějších pletí se může pleť přechodně zhoršit.

Doporučujete také k odstranění škodlivin půst? Může se tak zlepšit stav pleti?

Ráda bych upozornila, že půst mohou provádět pouze zdraví jedinci. Určitě procesu detoxikace prospěje. Půst může trvat jeden den a jedinci, kteří mají s půstem nějaké zkušenosti, mohou půst prodloužit až na několik dnů.

Jak často máme provádět detoxikaci?

Odborníky je doporučováno provádět detoxikaci maximálně dvakrát ročně. Záleží na každém z nás, jak pročištění těla vnímá, co mu přináší. V každém případě doporučuji svěřit se do rukou odborníků, kteří provedou konzultaci, posoudí náš zdravotní stav, možnosti, pracovní vytížení a teprve na tomto základě doporučí způsob a četnost detoxikace.

Je vhodné při detoxikaci používat pouze speciální gel, masku, peeling či krém, nebo jejich kombinaci?

Při půstu používejte k ošetření pleti základní pěstící přípravky: čisticí mléko, tonik, denní a noční krém.

Děkuji vám za skvělé odpovědi a těším se již na další povídání týkající se péče o pleť.

Diskuze je uzavřena.