Dárky s láskou kupované

„Dámy, klid. Je nejvyšší čas začít pracovat.“, snažím se sjednat klid a pořádek na této naší válečné poradě. Naše společná kamarádka Barunka se nám vdává. Svatba už je za měsíc a my ještě nemáme promyšlené svatební dary. Proto tedy válečná porada, dalších pěti kamarádek z vysoké školy.

„A máte někdo vůbec představu, co by ta Barča s Honzou chtěli?“, snaží se tradičně zdržovat Katka. „Kuš babo, mám jasnou představu. Kdybys mě pustila ke slovu, tak už to dávno víš.“, stopnu další příval otázek. „Máte všechny před sebou něco k pití? Uprostřed je spousta jídla. Notebooky jsou zapnuté? Pohodlně se usaďte a teď mohou začít nakupovací orgie. Zadejte si všechny adresu Dekorace-aligator.cz. A otevřete si úvodní stranu.“, diriguji bandu údajně dospělých, uchechtaných a ukecaných ženských. „Jééé, to vypadá hezky. Já chci taky svatební dar. Koupíte mi taky něco?“, překřikují se jedna přes druhou. Jak mám pracovat s takovým divokým materiálem?

„Dámy, tak už ale vážně klid. Katko, ty projdeš rubriku Malovaný nábytek Provence – mají tam porcelán, keramiku, bytové doplňky. Martino, ty jsi naše zahradnice, takže si představ jejich zahradu a projdi zahradní umyvadla a zahradní dekorace jako květinové stojany, konvičky a další zahradní zbytečnosti. Chci říci nezbytnosti. Jančo, ty jsi švadlenka, takže si projdeš bytový textil. To znamená povlečení pro dospělé i dětičky, samozřejmě ty budoucí, a dekorační textil. Věrko a na tebe zbyla tvoje velká láska, proutěné a ratanové zboží. A já, jako vedoucí celé akce, se budu kochat tím, co na Dekorace-aligator zůstalo. Dnes odtud neodejdeme, dokud nevybereme svatební dary pro manželata.“, ujasňuji všem zúčastněným, co je ve skutečnosti čeká.

Co vám budu povídat. Jídla a pití jsem měla připraveného dost, takže se povídalo a vybíralo až…no, ten den už jsme to nestihly. Ale vybraly jsme nádherný průřez vším, co Dekorace-aligator nabízí. A věřte, že novomanželům se dary opravdu líbily. Za půl roku se chystá vstoupit do svazku manželského i Věrka. A už dnes má vybráno, co která z nás jí koupíme.

Diskuze je uzavřena.