Seznamte se

Dárek k narozeninám (i pro maminku)

1181960_93488253.jpg„Tak už jste se rozhodli, co koupíte Rozárce k pátým narozeninám?“ ptá se tchýně při rozhovoru na skypu. „Pořád ne. Ona má tolik zájmů. A taky se nemůžeme s Jirkou dohodnout, které dárky jsou ty lepší. On navrhuje něco z toho jejich vědeckého bádání, já bych samozřejmě raději holčičí hračky.“ využívám příležitosti a stěžuji si na svého tvrdohlavého muže.

„Dohodněte se laskavě co nejrychleji. Času už moc není. Pro děti je toho teď tolik, že by člověk potřeboval konto jako Rotchild, aby vše zaplatil. Ale počkej, kolegyně koupila vnukovi něco na brouky. Vydrž. Jo, tady mám odkaz.

Lupa na brouky. Lupa na brouky, nejen pro děti, ale i pro bojácné maminky na chytání živých potvůrek nejen doma, ale i na chatě či v přírodě. Pomocí lupy 6x zvětšení můžeme pozorovat detaily všech lapených živočichů a poznávat svět hmyzu. Už nemusíme hmyz zabíjet, stačí jen chytit a pustit zpět do přírody.“ s velkým nadšením a zaujetím předčítá tchýně. Já už vím, po kom ten můj muž i ta moje dcera jsou. Tady jsem jednoduše bez šance.

d-184.jpg„Víte co? Dejte mi všichni pokoj. Od vás dostane jako dárek tenhle užitečný nesmysl. A já koupím své holčičce něco holčičího, aby nezapomněla, že je holčička a ne broukový vědátor.“ rezignuji na složení narozeninových dárků.

Samozřejmě jsem to nemyslela zle a vážně. Jsem ráda, že moje dcera má tolik netypických zájmů. Nerozlišuji mužské a ženské činnosti ani hry. Pravdou je, že dcera má raději klučičí záliby, ale těm holčičím se v zásadě nevyhýbá. A jak to dopadlo?

Od babičky dostala lupu na brouky, jak jsme se domluvily. Mimochodem, když jsem si přečetla, co všechno umí, domnívám se, že budeme veliké kamarádky. Od táty dostala další náčiní na brouky. Raději jsem nezkoumala, co k čemu slouží. Stejně se to postupně dozvím, neboť mě oba dva velmi rádi zasvěcují do výsledků svých bádání. A já  jsem naší holčičce koupila krásné holčičí šaty. Oslava se vydařila, dcera se ze všech dárků radovala stejně a tím pádem jsme my dospělí byli také velmi spokojení. Další kolo pří a rozporů nás čeká až na vánoce.

Previous ArticleNext Article