Cviky na gymnastickém míči

Gymnastický míč je oblíbenou rehabilitační a cvičební pomůckou nejen pro domácí cvičení, ale oblibu si získal rovněž u profesionálních trenérů či v rehabilitačních centrech. Cvičení na míči napomáhá zpevnění svalů celého těla. Ať už jde o ruce, bříško nebo záda. Gymnastický míč bude vyhovovat hlavně těm, co cvičí z pohodlí domova a nemají čas docházet pravidelně do tělocvičny.

Jeho výhodou je nízká pořizovací cena a výtečné výsledky při pravidelném používání. Stačí vám k tomu jen dobrá nálada, pár rad, pohodlné oblečení. Pokud ještě doplníte o fitness podložku, bude cvičení pro vás příjemnou zábavou. Obávat se nemusíte ani v případě, že máte nějaké to kilo navíc, protože mají vysokou nosnost – obvykle i několik stovek kg.

Jak začít s cvičením na míči

Pro někoho to může být ze začátku dost nezvyk. Proto věnujte přípravu pečlivému seznámení tím, že si na něj budete pravidelně sedat. Používejte ho jako náhradu židle nebo křesla. Sezení na míči vás naučí správně držet své tělo a mírnými pohyby udržujete rovnováhu, stimulujete i svaly páteře, což je výtečnou prevencí zádových problémů.  Jakmile se trochu skamarádíte, můžete přejít k jednoduchým cvikům a postupně se propracovat k těm složitějším.

Jaké cviky na míči provádět

Buď můžete provádět cílené cviky na určitou svalovou skupinu, jako jsou záda, ruce, nohy, bříško nebo zkrátka protáhnout celé tělo. Cvičení můžete vždy prohodit, abyste neměla dojem, že děláte stále jedno a totéž. Cviků skutečně existuje nepřeberné množství, proto vám přinášíme pomůcku formou videa, kde jsou cviky zaměřené právě na celé tělo. Cvičit můžete 10, 15 či 30 minut. Záleží jen na vás, kolik máte času a elánu. Přejeme příjemnou zábavu, zdravé a pevnější tělo.