Rozhovory

Co můžete čekat od Potvory (aneb pokus o zápis světového rekordu)

Co můžete čekat od Potvory? Myslíte, že vám řeknu, že nic dobrého, mám pravdu? Ale opak je pravdou. Dáma, která na internetu vystupuje jako Potvora Fintivá, je zrovna plně zabraná do velmi pozitivního charitativního projektu. Zajímá vás víc?

Řekla bych, že Vaše červené vlasy jsou určitou poznávací značkou, jde o paruku, nebo barvu na vlastních vlasech?
Je to paruka, původně jsme chtěli nafotit jen několik fotek a tím to mělo celé skončit, takže jsme si půjčili paruku z Libereckého divadla… Ale aktivity Potvory Fintivé rostly…, dnes mám 3 vlastní paruky. 🙂

Máte svůj styl oblékání, že? Jaké jsou jeho hlavní rysy?
Miluji něco netradičního, zvláštního až výstředního, ale vždy barevně sladěného, mám ráda, když se za mnou lidé otočí (tedy se zájmem a ne s hrůzou :-)). Obzvlášť miluji výstřední módní doplňky, to potom stačí jen jednoduché černé šaty, zajímavé šperky, doladit barevné punčochy s baretem a na ulici se otočí každý….:-) )

Jak vznikla přezdívka Potvora Fintivá? Počítám, že bude souvislost s portálem Potvor.cz?
Bingooo! 🙂 Potvor.cz je odvozen od „POmáhat TVOŘit“, je to portál o hezkých věcech, o šikovných lidech a jejich výrobcích a vlastně všeobecně o tom klasickém „fintění“ se, takže jsem Potvora Fintivá.

Co je hlavním záměrem portálu Potvor.cz? Jak jste se k  tomuto nápadu dostala?

Pracuji jako generální ředitelka jedné nadnárodní společnosti a asi jsem potřebovala ve svém volnu nějak kreativně „vypnout“ :). Mám kamarádky, co tvoří a vyrábí krásné věci, já sama jsem kdysi chtěla být módní návrhářkou a vyrábím šperky, tak jsme se domluvily, že si uděláme takovou „radost“, že vytvoříme portál pro kreativní lidi, kde bude fajn atmosféra a pohoda.

Na portálu Potvor.cz propagujete velmi zajímavou charitativní akci Korálkiáda, můžete nám ji blíže představit?
Je to projekt na podporu ústavů pro zdravotně postižené. Klienti těchto ústavů jsou často velmi manuálně zruční a hlavně potřebuji trénovat motoriku, vyrábění a tvoření je pro ně to pravé, ale ústavy nemají dostatek peněz na nákup tvořivého materiálu. Tak vznikl ten nápad, že my jako kreativní portál Potvor.cz máme spoustu uživatelů, kteří tvoří a třeba mají zbytky materiálu, který neupotřebí. Vymysleli jsme projekt KORÁLKIÁDA – korálkový rekord pro dobrou věc a začali oslovovat lidi, jestli by nám pro ty ústavy nedarovali své nepotřebné korálky.

Kdo se může do sbírky zapojit a jak?
Zapojit se může opravdu každý, kdo nějaké nepotřebné korálky má, stačí je jen zanést nebo poslat na naše sběrná místa po celé republice, seznam sběrných míst je na našich stránkách. A kdo korálky nemá, ten nás taky může podpořit, když o projektu KORÁLKIÁDA bude vyprávět dále…:)

Stačí přinést či poslat jen korálky, nebo je třeba je posílat navlečené?
Mohou to být i nenavlečené korálky, máme spoustu dobrovolníků, kteří korálky navléknou. Každý den se nám hlásí družiny, mateřská centra nebo domovy pro seniory, že už vše, co měli navlékli, ale kdyby byly další korálky, budou moc rádi navlékat dále…:)

Můžete nám prozradit, jaké máte zatím výsledky? Kolik asi metrů je nasbíráno? Na Vašich stránkách píšete, že se chystáte útočit na světový rekord, jak jste daleko?
Když jsme v lednu s projektem startovali, tak jsme si moc přáli překonat současný český korálkový rekord (317 metrů). Říkala jsem si, že budu navlékat po večerech, jen abychom ten český rekord zvládli. Takovou aktivitu lidí jsme opravdu nečekali, český rekord jsme překonali za 14 dní po startu projektu. Oficiální světový rekord byl v té době 1759 metrů a my se radovali, když jsme překonali v březnu i tento. Pak přišlo zklamání, když nám na začátku dubna komisaři Guinessovy knihy napsali, že oficiálně bylo zaznamenáno překonání – v Kanadě navlékli 6438 metrů. Říkala jsem si, že to je špatná zpráva, ale pak jsem se zamyslela a ona to vlastně není špatná zpráva, ona to je obrovská VÝZVA! 🙂 Dnes máme nahlášeno asi 3500 metrů navlečených korálků a na ten světový rekord „útočíme“.

Takže vlastně každý, kdo pošle do sbírky korálky, se bude podílet na pokusu o zápis do světové knihy rekordů?
Určitě :). Zápis do Guinessovy knihy rekordů by byl úžasný. A když se to nepodaří? Vůbec to nevadí, protože tohle je obrovský rekord, takový ten od srdce. Lidé se scházejí a navlékají, ty akce ve většině případů vůbec neorganizujeme my, organizují to aktivní lidé, kterým se náš projekt líbí, a chtějí jej podpořit, tak navlékají babičky, děti, maminky.. Minulý týden nám hromadu navlečených korálků spolu s fotkami z navlékání poslali lidé z jednoho sdružení, ze sdružení lidí postižených roztroušenou sklerózou… to je pro mě asi více než „Guiness“.
25.5. – 26.5. všechny ty korálky svezeme do ČEZ Arény v Pardubicích, kde se koná 20. národní abilympiáda (soutěž v tvoření zdravotně postižených), tam se korálky spojí, změří se jejich délka a následně budou všechny korálky předány ústavům pro zdravotně postižené a chráněným dílnám, aby měli materiál na své tvoření.

Korálkiáda koncem května skončí. Přemýšlíte už teď, do jakého projektu se vrhnete pak?

Přemýšlíme a určitě zase něco vymyslíme. 🙂

Děkuji Vám za naše čtenáře za rozhovor a držím palce, ať se vám povede nasbírat dostatek kilometrů, aby mohl být světový rekord překonán.

Tak co vy na to, líbí se vám nápad sbírat korálky pro dobrou věc? A nechtěli byste se také podílet na zápisu do knihy rekordů? Pojďme spojit síly a poslat alespoň ty korálky, které zůstaly kdesi vzadu v krabičce a jen se na ně zbytečně práší! Pro Korálkiádu nemusíte obětovat příliš, jen pár korálků. A kolik udělají radosti…

Previous ArticleNext Article