Co je to hygge styl a čím je charakteristický

Chcete žít jako Dánové? Na pohodu? Hygge? Nehledejte žádná pravidla, vytvořte si svůj vlastní hygge styl. Po pravdě hygge se nedá jasně říci, co je a co není hygge. Každý z nás ho totiž vnímáme jinak. 

Hygge je to, co nás dělá spokojenými. Je to pocit útulnosti, pohodlí a taky bezpečí. Je to pohoda, co pohladí po duši, která vychází z prostředí i z předmětů kolem nás. Je to soubor věcí, co milujeme, co nás dělá šťastnými a spokojenými.

Hygge styl je pohodlný a pohodový

Hygge si docela dobře rozumí s minimalismem. Ke štěstí se totiž nepotřebujete obklopit hromadami věcí, ale jen několika takovými, s nimiž se cítíte pohodlně a v pohodě. Předmětů, které vám život zjednodušují a zpříjemňují. Jsou to měkoučké deky, nadýchané polštářky různých tvarů i barev, pohodlné houpací křeslo nebo klidně rovnou houpací síť.

Důležitý je váš hyggekrog – koutek, kde jste nejraději. Místo, na které se těšíte celý den, kde relaxujete po náročném dni nebo si jen tak sníte s pohledem upřeným na oblohu za oknem. Pelíšek, kam se za vámi přijdou pomazlit děti. Může to být oblíbené křeslo, oblíbený koutek na pohovce či široký parapet okna v mezaninu, kam dopadá kouzelné světlo zapadajícího slunce a kde se nádherně sní.

Hygge styl je útulný a přívětivý

Útulný domov s květinami ve vázičkách a vonnými svíčkami, s domácím jídlem vařeným s láskou, setkávání rodiny u prostřeného stolu a mlsání bez výčitek. V zimě plameny plápolající v krbu a pokoj vonící skořicí ze svařeného vína, které popíjíte zachumlaní do teplého plédu. I to je hygge.

Přívětivé prostředí na úřadech, v kancelářích, útulné stylové hospůdky, které lákají posedět a dát si něco dobrého. Také to je hygge styl. Je to o tom, obklopit se příjemnými věcmi, milými lidmi, vychutnávat si ty kouzelné okamžiky vzájemné pospolitosti s rodinou či přáteli. Žít tady a teď a být vděčný za každodenní milé maličkosti.