Co do dětského pokoje? Vaše děti si zamilují tapety s pohádkovými motivy i koberce na hraní

Zařizujete dětský pokoj a přemýšlíte nad tím, jak by vlastně měl vypadat? V našem článku se podíváme na to, co by v něm rozhodně nemělo chybět. Určitě by měla být zastoupena krásná výzdoba a pokoj nemůže postrádat spoustu možností, kde si děti mohou hrát. Použití vhodných motivů pro výzdobu pokoje rozhodně není samoúčelné, ale podněcuje děti v jejich interakci s okolím.

Využití fototapet oživí stěny

V dětském pokoji by neměla chybět výzdoba stěn. Jako příklad vhodné výzdoby si vezměme takové fototapety. Vyzdobit s nimi pokoj rozhodně není náročné a nevyžaduje příliš zručnosti, krásné tapety do dětského pokoje umožní vyzdobit pokoj úplně každému a nemusíte být ani umělci. S vhodně zvoleným motivem je to vysloveně nádhera. Děti se potom v pokoji mohou cítit doslova jako v pohádce.

Vybírat si lze z motivů na téma pohádek, komiksů či zvířat a mnohých dalších. Fototapety jsou k dispozici také v různých cenových relacích, což se liší podle toho, zda je na motiv tapety použit ofsetový nebo digitální tisk.

Stvořeno pro hry

Krásné motivy mají také koberce na hraní, které jsou zároveň velmi užitečné. Spousta dětských her totiž probíhá rovnou na zemi s jejich oblíbenými hračkami. Pro tyto účely zvažte tepelněizolační koberce pro děti, které jsou na takové hry jako stvořené. To je dáno zejména jejich vlastnostmi, protože takové koberce jsou:

  • Protiskluzové a antistatické
  • Odolné proti plísním
  • Odolné proti poškození
  • S tepelněizolačními vlastnostmi

Díky tomu, že jsou koberce protiskluzové, se samozřejmě zvyšuje bezpečnost dětských her a antistatický materiál zase zajistí, že nebude hraní nepříjemné. Důležitá je také hygiena, přičemž odolnost proti plísním přispívá k udržení čistoty. Děti takovému koberci umějí dát zabrat, proto je rovněž vysoce odolný proti opotřebení. A v neposlední řadě, od podlahy může být zima a s těmito koberci to elegantně vyřešíte.