Recepty

Co dneska hodím do hrnce?

Ach jo! Je to stále dokola, kdo to má pořád vymýšlet! O čem je řeč? O vaření, poslední dobou jsem z toho totiž celkem nešťastná. Neustále vymýšlím, čím nás nakrmím a přitom s vařením nestrávím půlku dne. Dokážu si totiž představit lépe strávený čas, než stát u plotny. Ve vaření se tedy rozhodně nevyžívám, ale jíst se musí…

Snažím se náš jídelníček plánovat zhruba na týden dopředu, ale stejně mi přijde, že jíme pořád stejná jídla dokola. I když se jedná o naše oblíbené pokrmy, jako například zapečené těstoviny s brokolicí, špagety, noky se špenátem a kuřecím masem ve smetaně, guláš, řízek s bramborovou kaší, francouzské brambory, sekaná, knedlo, zelo, vepřo, špenát, bramborové knedlíky a maso na zázvoru…, nejdou přeci jen jíst skoro ob týden.

Dneska jsem dělala květák na mozeček s bramborem a zítra mám v plánu rajskou omáčku s těstovinami. A pak fakt nevím…

Uvažovala jsem, jestli to tak mají všechny ženy… Asi ne, mám kamarádku, která se ve vaření doslova vyžívá. Jídelníček má tak pestrý, že kam se na ní hrabe rozmanitost školní jídelny. A její vůně jídla dokáže přivábit nejednoho „kolemjdoucího“.

Už jsem tak zoufalá, že jsem nedávno zabrousila v supermarketu i do oddělení, kam normálně vůbec nechodím. Pročítala jsem sáčky s různými potravinami, pod ruku mi přišly i takové názvy potravin, o kterých jsem jen slyšela nebo pro mě představovaly doslova „španělskou vesnici“.

Nerada ve vaření experimentuji, ale říkala jsem si, nebuď taková konzerva a zkus také něco nového! Něco, co není ve tvém vaření tak zajeté. Proto jsem tedy sáhla po krabičce s kus kusem. Musím se přiznat, že také na popud své kamarádky. Pěla na něj totiž takové ódy, že musí chutnat, i když se jedná o zdravou výživu. Teď nechci v žádném případě tvrdit, že co je zdravé, musí být nutně nedobré.

Moje druhá kamarádka se svěřila, že koupila pohanku, a že kus kus už zkoušela. Najedl se u nich prý z něho tak akorát záchod. Kus kus vařila asi moc dlouho, vznikla z něho totiž nevzhledná patlanice. No doufám, že na internetu najdu nějaký dobrý recept a jídlo se mi povede.

Tak mi držte palce, ať si s vařením neuříznu ostudu a na jídlu si pochutnáme. A pokud máte nějaké dobré tipy jídel, sem s nimi. Dobrých receptů totiž není nikdy dost! A každá hospodyňka bude za rozšíření svých receptů velice vděčná.

Previous ArticleNext Article