Citlivá pokožka vyžaduje citlivý přístup

Máte citlivou pokožku? Pokud reaguje přehnaně na běžné podněty, smiřte se s tím, že o ni budete muset po zbytek života řádně pečovat. Třeba vás potěší, že nejste ani zdaleka jediná. Problémy s citlivou pokožkou má rok od roku více lidí a za posledních třicet let stoupl celkový počet o více než polovinu. K typickým projevům patří svědění, vysoušení, pálení a záněty.

Pravidelná péče je základ

Mít citlivou pokožku není nic příjemného, ale když jste se s ní narodila, moc s tím nenaděláte. Respektive se můžete postarat o to, aby vás trápila podstatně méně. Budete se však muset angažovat pravidelnou péči.

Pro citlivou pokožku je charakteristické, že jí nedělají dobře podněty, které lidé s „normální pokožkou“ nemají šanci zaznamenat. Naštěstí pro vás – můžete si ulevit pomocí speciální kosmetiky. Skvělou volbou je krém na citlivou pokožku Sensibio od Biodermy. Tento přípravek byl vyvinut pro ochranu problematické pokožky a těší se velmi dobré reputaci.

Krém na citlivou pokožku Sensibio
Krém na citlivou pokožku Sensibio

Pravidelná péče vede k vyšší odolnosti a krásnějšímu vzhledu pokožky. Díky přípravkům jako je zmíněný krém Sensibio je kůže efektivně chráněna před okolními vlivy a nedochází k zarudnutí a šupinatění. Patentovaný přírodní komplex zároveň znatelně zvyšuje práh kožní snášenlivosti.

Jakým přípravkům se raději vyhnout?

Produktů s označením „pro citlivou pokožku“ je na trhu nespočet. Zorientovat se dá velkou práci a zpravidla nakonec dojdete k závěru, že většina přípravků není pro citlivou kůži vhodná. Důvodem je obsah látek, které způsobují nežádoucí reakci. Konkrétně jde o parfémy a parabeny. Vždy si proto pozorně přečtěte složení, a až poté se rozhodněte pro vhodný produkt.

Méně je někdy více

Citlivá pokožka sice vyžaduje příkladnou péči, ale nic se nemá přehánět. Ačkoliv vás bude svádět k tomu, abyste na ni aplikovala co nejvíce přípravků, raději si vyberte jeden či dva kvalitní. Ne nadarmo se říká, že všeho moc škodí a v případě kosmetiky to platí dvojnásob.

Kvalitní kosmetika
Kvalitní kosmetika

Žádné kouření ani alkohol

Kouříte? A navíc si ráda dáte dvě, tři skleničky bílého či červeného? Tak s tím je nadobro konec. Kouření stav pokožky zhoršuje a na kráse ji nepřidává ani konzumace alkoholických nápojů, byť v omezené míře. Cigaretový kouř obsahuje široké spektrum škodlivých látek a alkohol bývá příčinou nevzhledného zrudnutí pokožky – často i dlouhodobého.

Čeká vás změna jídelníčku

Péče o citlivou pleť je komplexní proces, jehož nedílnou součástí je vyřazení některých nevhodných potravin. Vyvarujte se konzumaci lepku (je obsažen např., v pšeničném chlebu, pivu, obilovinách, sóji…) a umělých barviv. Váš jídelníček by měl naopak obsahovat potraviny s vysokým obsahem vitamínů, bílkovin, minerálů a antioxidantů.