Kosmetika

Čistá jako křišťál

Pod pojmem krása se každému z nás zřejmě vybaví něco jiného. Obvykle to ale není ani super rtěnka, ani šátek známé značky, ani dokonalý pudr. Krása je něco mnohem cennějšího… V každém století byla krása definována jinak. Zhruba od konce devadesátých let si pod slovem krása nejčastěji představíme čistou pleť bez jediné chybičky. Ta se nedá koupit a není tak jednoduché ji získat. Budeme se muset trochu snažit.

voda:

K péči o pleť samozřejmě patří zásobovat ji vodou. Mám na mysli nejen přípravky, které zvlhčují pleť zvenku (vyrábějí se v příjemném balení do kabelky), ale nutné je dodat pleti vodu i zevnitř. Ostatně, není to žádné tajemství, v každém rozhovoru s modelkami se dozvíte, že kvůli pleti vypijí minimálně dva litry tekutin denně. Inspirujte se jejich případem. A hlavně, samozřejmě vybírejte, jakou vodu tělu dodáte, aby měla vyvážený obsah minerálů.
{snippet ad1}
čištění:

Chcete-li mít směrem ke své pleti svědomí 100% čisté, odličujte a čistěte. Jaký je v tom rozdíl? Odličováním pomocí pleťového mléka, krémů či pěnivých gelů se odstraní barevná báze, růž na tváře a další přípravky dekorativní kosmetiky, kterou používáte. Jakmile jsou barvičky z tváře pryč, je třeba pleť dočistit, a to nejlépe pleťovou vodou bez alkoholu. A to i v případě, že máte pleť mastnější. Čistící vody bez alkoholu jsou k pleti šetrnější, zbytečně ji nevysušují a nenarušují obrannou schopnost vnější vrstvy pokožky. Vyhýbejte se mýdlům a agresivním čistícím přípravkům, které u citlivé pleti mohou vyvolat nepříjemné reakce.

Pokud jste se před spaním neodlíčila, budete mít po ránu pleť zašedlou a povadlou. Pod vrstvou líčidel a nečistot, které se za celý den na pleti usadily, pleť velmi trpěla a bude to na ní znát. Nespoléhejte ani na nový make-up, pečlivé odlíčení nelze nahradit ničím.

ochrana:

Máme před sebou léto. Jestlipak jste si uvědomili, že sluníčko, jakkoliv je nám příjemné, více škodí, než prospívá? Hluboké vrásky, vysušená pleť, hrubá pokožka – to je jen malá daň za prázdniny na sluníčku. Můžeme udělat něco pro to, aby právě ta naše pleť na tom byla lépe? Samozřejmě, stačí si uvědomit, že nejlepší ochranou jsou zvlhčující přípravky s UV filtry. Chcete-li pro svou pleť něco udělat, musíte je ale používat pravidelně. Každé ráno si nejprve naneste bohatou vrstvičku krému a nechte ji důkladně, alespoň deset minut vstřebat. Teprve poté nanášejte barevnou bázi. Výběru ochranného krému věnujte zvláštní pozornost. Dobrý krém je nejlepší ochranou proti dehydrataci pleti, tvorbě předčasných vrásek a pigmentových skvrn. A nejen to! Pokud budete krém používat pravidelně, může dokonce výrazně snížit riziko rakoviny kůže. Začněte proto hned zítra, důsledně o sebe pečujte a nepřestávejte ve chvíli, kdy zaznamenáte viditelné zlepšení. Nejde jen o stav pleti dnes nebo zítra, zdravou pleť chceme a potřebujeme mít po celý život.

odpočinek:

Odpočinek je přirozená a jedna z nejzákladnějších potřeb vašeho organismu. Není nic sladšího než vydatný spánek a to nejen pro vás, ale i pro vaši pleť, která tuto dobu využívá především k regeneraci a teprve po dostatečném odpočinku bude hladká a zdravě narůžovělá. Pokud patříte k těm workoholičkám, pro které je spánek jen ztráta času, nedivte se, že vám na kruhy pod očima nepomáhají ani ty nejdražší krémy. Ponocování si nemilosrdně vybírá svou daň. Platí jedna zásada, a to, že si máte dopřát tolik spánku, abyste si druhý den ráno mohla říct: "Vyspala jsem se do růžova."

kouření:

Škodí nejen zdraví, ale i kráse a té dvojnásob. S každým vdechnutím nikotinu se na pleť snášejí volné radikály, které mají vliv na tvorbu vrásek a pleti propůjčují šedavý odstín, což vy určitě nechcete. A která žena by chtěla stárnout rychleji?

peeling:

Krémy s malými brusnými částečkami pomáhají odstraňovat drobné šupinky a odumřelé kožní buňky, které pleť okrádají o jas. Pokud máte pleť normální či mastnou, udělejte si peeling jednou za týden, s pletí sušší si ho dopřejte jednou za deset dní. Opatrně ho lehkými masážními pohyby rozetřete po tváři a krku, čímž z pleti odstraníte vše, co by její vzhled kazilo. Čistá a hladká bude pak i nalíčená vypadat živěji.

kontrola:

Aby pleť vypadala vyváženě, je třeba vyrovnávat rozdíl sušších a mastnějších partií. Obecně platí, že na mastnější partie je třeba aplikovat přípravky určené pro regulaci tuku a sušší místa ošetřujte vydatně hydratujícími přípravky.

Previous ArticleNext Article