Cestování – jedeme poprvé do Chorvatska

Plánujete cestu do Chorvatska a netušíte, jak se na ní připravit? Potom jsou tyto řádky určeny právě vám. Čeká vás řada úkolů, které před plánovým odjezdem musíte učinit. Od zjištění ubytovacích podmínek, plánování trasy, pojištění, až po prozkoumání okolí místa, kam míříte. 

Celá příprava na cestování se odvíjí od faktu, kam budeme cestovat. Poletíme-li letadlem, pojedeme autobusem, vlastním autem či automobilem z půjčovny. Dále vybavení ubytování, ať už v hotelu, karavanu, bungalovu či stanu. Ubytování může být na vyšší či nižší úrovni a vše závisí na našich preferencích.

Ceny za ubytování

Chceme-li ušetřit za ubytování, můžeme si o to více užít cestování po okolí, restaurace, vodní atrakce a jiné. Ceny rovněž velmi ovlivní doba, kdy hodláme vycestovat a skutečnost, zda jste blízko moře, starobylého města, centra. Oblíbené především u mladých párů je ubytování na menších ostrovech a poloostrovech, kde se můžete tak trochu cítit jako Robinson Crusoe. Tento styl si oblíbili i nudisté. Mimo sezónu si lze užít veškerý komfort za mnohem nižší finanční výdaje.

Stravování v Chorvatsku

Jako další bod se zaměříme na to, zda si povezeme sebou jídlo, budeme si na místě kupovat potraviny nebo máte plnou či polopenzi. V Chorvatsku jsou poměrně drahé nápoje, proto se mnohdy vyplatí přivézt si z domu zásobu.

Cestování po okolí

Rozhodující je také plánujeme-li pobyt pouze na jednom místě či cestování po okolí, do některého z národních parků apod. S tím totiž zase úzce souvisí oblečení a obuv, které si budeme brát. Některé cesty jsou kamenité a v žabkách byste výlet absolvovali jen těžko. Nemáme-li zatím zkušenosti a cestujeme poprvé, je vhodnější vyhlédnout si nějakou známější oblast, kde nechybí možnost ubytování, stravování a lékařská péče. Většinou tam najdete i obchody, kde je možné koupit základní potraviny.

Shrnutí

Než vyrazíte do Chorvatska, prohlédněte si na internetu různé destinace a vyhledejte vše, co jsme si již popsali. Tedy možnost ubytování a ceny, stravování, památky v blízkosti, kvalitu pláže, zda nabízí vodní sporty, možnost lékařského ošetření, cenu pojištění do zahraničí. Nezapomínejte, že připravenému štěstí přeje. Zjistěte si i recenze spokojených lidí, kteří danou oblast navštívili, klidně se ptejte v diskuzích.