Zahraničí

Čeští hokejisté v úvodním zápase se Slovenskem nezklamali

Ačkoli nemůžeme s jistotou tvrdit, že čeští hokejisté hráli lépe, branek jsme naštěstí vstřelili víc a naše bilance se Slováky se opět zlepšila o další vítězství. Zda to bylo tím, že Jágr v týmu našich odvěkých rivalů opravdu budí respekt, nebo že pouze „neměli svůj den“, se nedozvíme, ale za přivstání zápas opravdu stál.

V šest hodin ráno středoevropského času Češi nastoupili na ledovou plochu v obvyklých červenobílých dresech, Slováci v modrých. V první třetině měli velkou převahu čeští hokejisté, zejména v první přesilovce, kdy jsme slovenské kolegy nenechali ani na chvíli vydechnout. V polovině třetiny pak Eliáš dává první gól a svou aktivitou trápí soupeře téměř po celý česko-slovenský souboj.

Druhá třetina je pak přesným opakem té první a veškerou moc nad kotoučem pro změnu přebírají slovenští hokejisté. Ihned v první minutě druhé třetiny soupeř vyrovnává a je to on, kdo je nyní na koni. Ovšem žádná radost netrvá věčně a v osmnácté minutě posílá Jaromír Jágr po Červenkově přihrávce Čechy znovu do vedení. A abychom Slováky do třetí třetiny odrovnali úplně, vstřeluje Plekanec dvě vteřiny před koncem druhé třetiny třetí český gól.

Do poslední třetiny vstupujeme s pocitem, že teď už máme vítězství v kapse, takže po celou závěrečnou dvacetiminutovku pouze bráníme a ve střelbě na bránu nás Slovensko asi osm minut před koncem přehrává v poměru 10:1. Naštěstí už nemá soupeř dostatek prostoru ani času odvolávat brankáře, aby se pokusil vstřelit kontaktní gól, a tak nás zvuk sirény konečně ujišťuje, že úvodní zápas jsme vyhráli 3:1, a i když jsme nehráli na jedničku, tak na dvojku určitě.

Jistě má náš tým mnoho co zlepšovat, především při přesilovkách. Na druhou stranu jsme se ubezpečili, že Jágrova úspěšná léta stále nejsou u konce a můžeme se těšit na další zápasy, kde bude tato hvězda ruské ligy zářit.

V dalším zápase, který se hraje již 20. února, nás čeká Lotyšsko, které je sice papírově slabší, to ovšem neznamená, že nás nemůže potrápit. Zda čeští hokejisté zápas podcení nebo budou hrát alespoň tak dobře jako se Slováky, na to si budeme muset ještě počkat.