Je čas na jarní očistu šatníku: Jak na to?

Jaro je ideálním obdobím pro očistu domova, organismu i šatníku. A přiznejme si to, mnohem radši půjdete vytírat, než abyste šla vyřazovat oblečení, které nenosíte. Ale zkuste se přemoci a uvidíte, jak se budete cítit skvěle, až to budete mít za sebou.

Přiznejte si, že máte víc oblečení, než můžete potřebovat. Možná se budete muset přesvědčit na vlastní oči – běžte ke skříni a na hromádku vyndejte všechno svoje oblečení. I to zašité v krabici pod postelí. Všechno do puntíku. Tak – můžete teď s klidným srdcem říct, že máte oblečení tak akorát? Pokud ano, gratulujeme. Pokud ne, čtěte dál!

Vyřazujeme, doplňujeme

Jste si jistá, že potřebujete čtyři zimní kabáty, desatery dámské džíny a osm růžových sukní? Opravdu potřebujete pět párů černých lodiček? Jsou zkrátka kousky, které není třeba mít v šatníku víc než jednou. Třeba koženou bundu vícekrát mít opravdu nemusíte. Vyskládejte si na hromádku věci, které máte několikrát. A vyberte si jednu! (Dobře, džíny si můžete vzít vícekrát – ale jen, pokud je opravdu nosíte!)

Tip: Pokud máte zoufalý přebytek zářivě barevných topů, ale basic kousky vám zase chybí, doplňte je. Mrkněte třeba na bolf.cz.

Vytvořte si svou barevnou paletu

Každý z nás má několik barev, které nosí nejraději a nejčastěji. Určete si na základě nejoblíbenějších a nejčastěji nošených kousků oblečení svou barevnou paletu. A té se držte i při pořizování nových kousků. Budete mít jistotu, že se vám vždy bude vše k sobě hodit. Super, ne? A můžete už konečně vyhodit ty jarní kabáty, které jste stejně nikdy neměla na sobě.

Darujeme, prodáváme, vyhazujeme

Začněte s oblečením, které nenosíte. A vytvořte z něj tři hromádky – kousky na vyhození, k darování a k prodeji. Buďte nekompromisní a zbavte se všeho, co vám není, nesedí, nesluší, nebo to jen nenosíte.

Zbavit se věcí, které nenosíte, není tak těžké. Zbavit se věcí, které nepotřebujete, už bude těžší. Zkuste si to dát jako dlouhodobý cíl – na konci každé sezóny se zbavte kousků, které jste za celou dobu nenosili.

Přejeme hodně zdaru!