Balení do letadla snadno a rychle

Den vaší vytoužené dovolené se blíží, cestovní horečka si s vámi začíná pohrávat, adrenalin vám koluje v žilách a vy se zabýváte řadou otázek, mezi nimiž je určitě i ta, co si zabalit s sebou do letadla?! Před odjezdem jsme vždycky nervózní, máme strach, že něco důležitého zapomeneme, že se něco pokazí. Balení zavazadel mnohdy necháváme na poslední chvíli, díky čemuž se často přivádíme do ještě většího chaosu a přitom úplně zbytečně. Pojďme si tedy v dnešním článku říci, co si zabalit do příručního zavazadla, ze které nemusíte platit.

Co si zabalit do letadla, aneb obsah příručního zavazadla

Zvolit možnost příručního zavazadla se v mnoha ohledech jeví jako dobrý nápad. V první řadě je to zadarmo, čemuž odolá jen málokdo. Prostě pokud tu ta příležitost je, většina lidí se jí chopí za pačesy. Další výhodou příručního zavazadla je rovněž spojená s penězi, protože přináší jistou úsporu peněz, zvláště pak v případě, kdy se rozhodnete cestovat s nízkonákladovou leteckou společností.

Jenže zabalit si příruční zavazadlo není jen tak, pojí se k tomu hned několik pravidel, které je třeba dodržovat. Pokud si s tím nevíte rady, určitě nikam neodcházejte, protože vám následující řádky s tímto problémem mohou hodně pomoci!

Balíme se na cesty!

A teď už k samotným pravidlům balení příručního zavazadla:

  • V první řadě je potřeba vědět, jak velké a jak těžké přepravní zavazadlo může být. V současné době platí rozměry 55 x 40 x 20 centimetrů a váha maximálně 8 kg. Může se to samozřejmě lišit, protože tohle jsou údaje nízkonákladových leteckých společností.
  • Do příručního zavazadla si zabalte jen nezbytné věci. Pokud víte, že si něco z toho, co si chcete zabalit, můžete koupit na místě, kam máte namířeno, je zbytečné, abyste je s sebou tahali už z domu.
  • Pokud letíte letadlem, týká se vás zákaz převážení kapalin, což se týká i kosmetiky. V tomto bodě ženy jistě zpozorní, protože jen málokterá odjede z domu bez potřebných líčidel. Pamatujte tedy, že je lepší zabalit si opravdu malé množství kosmetiky, týká se to krémů, gelů, pěn na holení atd.
  • Ani u příručního zavazadla se neobejdete bez kontroly, proto na to myslete už při jeho balení. Věci, které budete nuceni předložit kontrole proto do zavazadla uložte jako poslední, ať k nim máte snadný přístup a nemusíte je lovit ze dna zavazadla.