8 nejlepších pláží na Tenerife

Kanárské ostrovy jsou celoročně vyhledávanou turistickou destinací, kde se krásné pláže, přírodní a historické zajímavosti snoubí s vynikajícím turistickým zázemím a živým nočním životem.

Jedním z ostrovů Kanárského souostroví je Tenerife, turisty velmi oblíbený cíl jejich dovolených, za což se zasloužily především dlouhé pláže s jemným bílým i černým sopečným pískem a mořské útesy nabízející úchvatné pohledy. Pojďme si představit některé z nich.

Playa de La Tejita

Klidná, kilometr dlouhá pláž je silnicí spojená s letoviskem El Médano a s rybářskou vesnicí Los Abrigos. Pro jeji divokou přírodní krásu se zlatým pískem a mírnými vlnami ji navštěvují mladí lidé a sportovci, kteří chtějí strávit dovolenou daleko od turistických letovisek. trvalá přítomnost větru z ní dělá ideální místo pro windsurfing.

Las Teresitas

Pláž leží na severovýchodě ostrova, poblíž centra města Santa Cruz. Je chráněná vlnolamem a díky zdejšímu klidnému moři je vhodná pro rodinnou dovolenou. Děti si mohou bezpečně hrát na břehu nebo se s rodiči učit plavat v rozlehlých oblastech, kde dosáhnou na dno, můžou si celý den hrát ve žlutém písku, stavět hrady či kopat jámy.

Playa Jardín

V turistickém letovisku Puerto de la Cruz na severu ostrova se nachází jedna z nejznámějších pláží v této oblasti. V 90. letech minulého století ji navrhl slavný kanárský umělec César Manrique. Byla vytvořená tak, aby návštěvníkům zajistila dobrý odpočinek. Přístup na pláž skrz zahrady, mezi kamennými zídkami a vodopády, úžasné výhledy na sopku Teide, to vše dělá toto místo nezapomenutelným.

Las Vistas

Na téměř kilometr dlouhé pláži Las Vistas si můžete po celý rok užívat čisté moře i dlouhé procházky na slunci. Díky různým volnočasovým aktivitám je to jedna z nejoblíbenějších pláží na jihu ostrova mezi turisty i místními obyvateli. Pláž má jemný světlý písek a je přístupná pro invalidní vozíky a kočárky. Místní klidné moře je ideální pro nejmenší, můžou si celý den hrát ve vodě i na písku a rodičům zajistí větší klid zdejší záchranný tým.

Fañabé

I tato pláž s čistým a klidným mořem a s jemným pískem v letovisku Costa Adeje na jihu ostrova je ideální pro rodiny s dětmi. Vše je promyšlené pro pohodlí dospělých i těch nejmenších, od přístupu přizpůsobeného dětským kočárkům, až po restaurace na přímořské třídě, z nichž se dostanete přímo na pláž.

Playa de Antequera

Pláž Antequera je obtížně dostupná pěšky, proto si zachovává svůj přírodní charakter s krásnou krajinou a nádhernými výhledy. Řada koupajících se proto dostává na zlatavý vulkanický písek této pláže lodí. Na tuto vyhlášenou panenskou pláž s klidným mořem si hledají cestu především nudisté.

Playa de la Arena

Černý písek pláže ležící přímo v centru malého turistického letoviska Puerto de Santiago nejen nádherně kontrastuje s bílou pěnou na břehu, ale také lépe absorbuje sluneční světlo. Díky tomu je to to pláž, která po celý rok slibuje příjemnou teplotu. Sopečné skály na jejích bocích jsou ideální pro šnorchlování nebo potápění bez přístroje. Můžete zde objevovat zdejší dno plné mořského života.

Playa de El Médano

El Médano je typická rodinná pláž s tmavým pískem, mělkým mořem a mírnými vlnami, se všemi službami, plážovou promenádou s restauracemi. Osobám s omezenou pohyblivostí zajišťují dobrý přístup rampy, speciální vozíky a berle do vody a během léta dokonce i pomoc při koupání. Turistická nabídka letoviska zahrnuje řadu apartmánů a hotelů hned u pláže a také obchody, kde si můžete zapůjčit vybavení pro vodní sporty. V blízkém přístavu El Médano můžou navíc kotvit plavidla.