6 věcí, které škodí vašim vlasům

Ačkoli jsou naší největší chloubou a zároveň i vizitkou toho, s jakou mírou o sebe pečujeme, často svým vlasům ubližujeme a připravujeme je tak o jejich krásu. Jestliže i vám na vzhledu vašich vlasů záleží a toužíte po tom, aby o vás mluvily v tom nejlepším světle, pak je náš dnešní článek určený právě vám. Zjistili jsme, jaké věci našim vlasům nejvíce škodí a kdo ví – možná pro vás následující řádky budou nepříjemným překvapím, co všechno jste dělali špatně!

Věci, které škodí vlasům

Každá žena chce mít krásné vlasy. Zatímco někomu byla bujná hříva nadělena do vínku, jiní si k dokonalosti musí dopomáhat. Pokud se budete dopouštět následujících chyb, které vašim vlasům škodí, pak nepočítejte s tím, že se vám odmění bezchybným vzhledem.

 1. Barvení

  Permanentní i polopermanentní barvy na vlasy mění vnitřní strukturu vlasů, především pokud se používají často.

 2. Fénování

  Teplý vzduch proudící z fénu je pro vlasy noční můra. Způsobuje krátkodobé změny ve vazbách vlasů a ty se díky tomu uvolňují. Pokud si vlasy fénujete často, pak pomalu oslabujete vlasová vlákna a způsobujete tak roztřepené konečky.

 3. Česání

  Časté a nešetrné česání je další z věcí, které vlasy nemají zrovna v lásce. Ačkoli je česání důležité, neboť odstraňuje slabé vlasy, musíme k němu přistupovat šetrně a jemně. Často za poškození vlasů může i nevhodně zvolený hřeben.

 4. Odbarvování

  Ještě větším strašákem nežli barvení je odbarvování vlasů. Ve skutečnosti je to to nejhorší, co své hřívě můžete udělat. V odbarvovačích je obsažené velké množství peroxidu, který z vlasů odstraňuje přirozený pigment a způsobuje, že jsou vlasy křehké a o to více náchylné k poškození.

 5. Mytí

  Ani málo ani moc. To platí při mytí vlasů. Pokud si je myjeme často, škodíme jim. Pokud si je myjeme málo, taky jim to nesvědčí. Chce to najít rovnováhu, zlatou střední cestu. Sami si najděte takovou frekvenci vlasů, která vám nejvíce vyhovuje.

 6. Žehlení

  Žehlíte si vlasy? Pak své vlasy vystavujete nadměrnému horku, které jim nesvědčí. Pokud na vlasy používáte žehličku, pak je po kontaktu s rozehřátým kovem pozvolna škvaříte. Čím více si budete vlasy žehlit, tím budou křehčí a lámavější.