6 tipů na netradiční vánoční dárky pro dítě

Taky každý rok přemýšlíte, jakým dárkem potěšíte své děti, a nakonec to zase vyhraje osvědčené lego nebo barbína? Podléháte každoročně reklamám obchodních řetězců, které vás přesvědčují, že vaše děti potřebují všechny ty trendy hračky a cool oblečení? Zkuste to letos jinak.

Především přestaňte poslouchat reklamy a zavzpomínejte, co dělalo radost o vánocích vám. Vždyť tenkrát nebyly moderní mobily Samsung, Apple ani Xboxy či Playstation a přesto jste měli pod stromečkem dárky, které dělaly radost. A pár tipů vám dáme i my.

Buďte kreativní

Vzpomínáte, jak to říkal pan Kodet ve filmu Pelíšky? Nejlepší je dárek, který vytvoříte vlastníma rukama. Nebo tak nějak. Každopádně DIY dárky jsou skutečně vítané, pokud víte co a komu vyrobit.

  1. Pletený dárek

Měkké dárky prý nemá nikdo rád, ale ve skutečnosti jsou slečny školou povinné hodně velké parádnice. A rády se odliší od davu ručně pletenou šálou nebo čepicí s kožešinovou bambulí (nebo dvěma). Ručně pletená móda je v posledních letech opět hodně žádaná.

  1. Kronika

Každý sice neumí plést, ale vzpomenout si na klíčové momenty života našeho dítěte dokážeme všichni. Vytvořte mu kroniku, napište příběh jeho krátkého života a doplňte fotografiemi.

  1. Jeho kniha

Na internetu najdete vydavatelství, které vám pro vašeho potomka napíše a vytiskne knihu přesně podle vašich instrukcí. Stačí dodat fotografie a jistorku. Co myslíte, nepovzbudí to vaše dítě ke čtení?

Vytvořte mu vzpomínky

  1. Fotokalendář

Asi všichni rodiče už mají doma kalendář s fotografiemi svého potomka. Co ho ale pojmout netradičně a k jeho tvorbě nafotit výtvarné pokusy vašeho dítka. Výkresů ze školy či školky máte jistě dost.

  1. Kdo si hraje nezlobí… a vzpomíná

Představte si, že hrajete se svým dítětem pexeso a při každém otočení kartičky se odhalí nějaká vzpomínka na to, co jste spolu prožili. Takové rodinné pexeso si můžete objednat na internetu, stačí jen dodat fotografie.

  1. Památníček

Jestliže máte doma slečnu v pubertálním věku, zaručeně jí udělá radost ručně zdobený památníček nebo deníček, kterému bude svěřovat svá velká tajemství i příhody všedního dne. Stačí blok s tvrdými deskami a pár dobrých nápadů.