5 zlatých pravidel pro nadměrné velikosti

Bez ohledu na konfekční velikost má každá postava své klady, nejen zápory. Vhodně zvolené oblečení právě tyto přednosti akcentuje a nedostatky zakrývá.

Sehnat hezkou kvalitní konfekci v nadměrných velikostech je hodně tvrdý oříšek, i když se sem tam nějaká najde. Bohužel se výrobci ještě dost často  řídí dávno překonanými dogmaty o tmavších barvách, volném střihu a nenápadných vzorech. Zapomeňte. Dnešní trendy pro baculky jsou docela jiné. A hlavně: nezáleží na tom, kolik kil máte navíc, jestliže je dokážete vynést na odiv sebevědomě a originálně.

Střih je důležitý

Skutečně se soustřeďte na střihy, které zakryjí nedostatky a zdůrazní přednosti. Oděv se střihem, který vám příliš nelichotí, je zbytečná ztráta peněz. Druhým kritériem při výběru je materiál, vždy sázejte na kvalitu a přírodní materiály, polyester je pasé.

Dokonalá harmonie

Mix volných kousků s přiléhavými vytváří opticky harmonickou a slušivou kompozici. Máte-li hezké nohy, nebojte se nosit přiléhavé kalhoty či sukně s volnou tunikou, která odvede pozornost od mohutnější horní poloviny těla. Úzký pas se širšími boky vypadají skvěle v přiléhavějších zavinovacích šatech, vystouplé břicho zakryjete vrstvením s rozevlátým kardiganem a trendy dlouhou vestou.

Nebojte se módních trendů

Neschovávejte se před světem v oblečení po babičce, naopak pravidelně svůj šatník aktualizujte. Sledujte současné trendy, i vy si jistě najdete něco, co vám bude slušet. Oblékněte se do barvy roku, zvolte lichotivý střih, použijte vše, co si z módy dokážete pro sebe vybrat.

Kalhotový kostým je poklad ve skříni

Pořiďte si kvalitní kalhotový kostým, který zachrání každou situaci. Sako volte se zapínáním na jeden knoflík, to zvýrazní linii pasu. Důležité je, aby vám kostým opravdu perfektně padnul, jestli není možné ho sehnat v běžné konfekci, nechte si ho ušít.

Vše zachrání kvalitní doplňky

Kabelky, šperky a boty představují módní kategorii, díky níž uděláte z fádního outfitu dokonalý. Udělejte si z nich své nejlepší spojence a vyberte si nejen standardní výbavu, ale i originální kousky, které upoutají a odvedou tak pozornost od problematických partií. Nápadné doplňky navíc odvedou pozornost od faktu, že nosíte jedno a to samé oblečení stále dokola.