5 triků jak zvládnout rozchod

Vaše “až navěky” právě skončilo, protože se partner rozhodl odejít. Jste v šoku a zraněná, neumíte si představit, že večer budete usínat bez něj, že śe ráno nebudete přetahovat o koupelnu, že už prostě nikdy nebudete v tomhle bytě spolu, jako tomu bylo dosud.

Každý rozchod bolí a svádí k dělání hloupostí. Jestli ho chcete zvládnout bez zbytečných trapasů, s noblesou a grácií, zkuste se řídit následujícími tipy.

1. Přestaňte doufat, že se vrátí

Odešel a asi pro to měl důvod. Místo toho, abyste se obelhával a strkala hlavu do písku, je lepší postavit se pravdě čelem. Je čas začít rozumně uvažovat a minimalizovat škody, které jeho odchod napáchal na vás i na dětech. Sebelítost vám nepomůže, stejně jako živit v sobě marnou naději.

2. Nevolejte mu

Vůbec  se ho nepokoušejte kontaktovat první.Čím víc ho budete obtěžovat a pokoušet se s ním mluvit, tím víc ho utvrdíte v přesvědčení, že jste nesnesitelná a že udělal dobře, když odešel. Dejte mu čas, ať si uvědomí, že to sama zvládáte, a možná i skutečnost, že mu chybíte.

3. Zapracujte na sobě

Vysedávání doma a utápění se ve splínu není dobré řešení. Naopak, buďte akční Pořiďte si nový účes, choďte na procházky, rozmazlujte se. Neuvěřitelně si tak posílíte sebevědomí, zlepšíte psychiku a celkový zdravotní stav a ještě vyšlete svému ex, že dokážete v pohodě žít i bez něj.

4. Sejděte se na veřejnosti

Když už bude nevyhnutelné se sejít a dořešit, co zbývá, zvolte raději nějakou příjemnou kavárnu, než byste ho zvala tam, kde jste ještě donedávna byli spolu doma. Výhod to má několik: ani jeden z vás se nesníží k hlasitým výčitkám, neztropí vyčítavou scénu, prostčedí vás neovlivní k nepředloženým aktivitám, například k sexu na rozloučenou.

5. Mluvte s ním o změně

Opatrně ho informujte o tom, že jste měla čas přemýšlet nad věcmi, které by se daly změnit. Prokažte dobrou vůli a navrhněte kompromisy tam, kde jste nebyla ochotná ustoupit. Krátké odloučení dokáže zajistit jiný úhel pohledu, potřebný odstup, proto s ním proberte všechny možnosti, včetně té, že byste spolu chodili do manželské poradny.