5 tipů na zdravé snídaně

Zdravé snídaně jsou tím úplně nejlepším startem celého dne. O důležitosti prvního jídla se toho napsalo mnoho, my vás v dnešním článku rozhodně nechceme poučovat o tom, že byste jej určitě neměli vědomě vynechávat nebo sami sebe v tomto ohledu šidit. Naopak vám prostřednictvím následujících řádků dáme hned 5 tipů na chutné zdravé snídaně, se kterými se vám podaří začít každý den co nejlépe.

Vychutnejte si zdravé snídaně

Na snídani bychom si měli udělat čas pokaždé. Je úplně jedno, jestli jste nuceni kvůli práci vstávat ve čtyři ráno, nebo jestli máte pohodlnější životní styl a vstáváte kolem deváté. Tak či onak je vaší nepsanou povinností dopřát tělu plnohodnotné jídlo. Vždy pamatujte na to, že snídaně je základ celého dne.

Teď už ale na nic nečekejme a pojďme se společně podívat na zdravé snídaně, které vašemu tělu dají to nejlepší a co víc, budou vám chutnat a vy se na ně budete každé ráno těšit!

 1. Zapečené celozrnné toasty

  Jedna z nejjednodušších snídaní, která vůbec může být, jsou tousty. Bohatě vám ráno postačí čtyři plátky celozrnného toustového chleba, dva plátky vysokoprocentní šunky, dva plátky kvalitního sýra. Nakrájet si k tomu můžete rajče nebo okurku. Příprava je otázkou pěti minut, to si snad ráno dokáže najít každý.

 2. Míchaná vajíčka

  Další klasika, která je nejen oblíbená a chutná, ale zároveň i hodně rychlá. Dvě něco tři míchaná vejce připravíte během pár minut, přikusovat k nim můžete celozrnné pečivo, případně nějakou zeleninu.

 3. Kukuřičné lupínky s jogurtem

  Nasypete a jdete! Kukuřičné lupínky s jogurtem jednoznačně patří mezi zdravé snídaně. Kukuřičné lupínky obsahují vlákninu, kterou tělo bezesporu potřebuje, jogurt jej zase zásobí bílkovinami, které jsou rovněž velice důležité. Pokud budete chtít, můžete si do lupínků přikrájet třeba jablko nebo banán.

 4. Smoothie

  Záleží na vás, zda to bude smoothie zeleninové nebo ovocné, v každém případě se bude jednat o zdravou a chutnou snídani. Do svého koktejlu si můžete přidat prakticky cokoli, kombinace zeleniny a ovoce je prakticky neomezená a vám se tak hravě podaří vytvářet nové a zajímavé chutě.

 5. Obilná kaše s ovocem

  Na závěr ještě zmíníme obilnou kaši, nad kterou sice spousta lidí ohrnuje nos, ale jakmile ji jednou ochutnají, nedají na ni dopustit. Dobré je, že se dají pořídit v instantní podobě, což vám ušetří spoustu času, připravit si ji samozřejmě můžete i sami. Na ozvláštnění přidejte nakrájené ovoce.