5 tipů na rostliny do interiéru

Rostliny, které dokonale doplní každý interiér – zelené plíce vašeho bytu nebo kanceláře. Jaké rostliny jsou in? Co si vypěstujete úplně sami? A která rostlina vám dá jasně najevo, že by chtěla trošku více vody?

Zamiokulkas

Trefa do černého! V současné době je tato rostlina, která má svůj původ na Madagaskaru, jednou z nejoblíbenějších interiérových rostlin. A není se čemu divit. Vypadá překrásně! Vznešené lesklé listy na dlouhém stvolu působí majestátně a klidně doplní koupelnu, wellness i hotelové prostory. A údržba? Občas zalít a opláchnout listy – jak jednoduché!

Avokádo z pecky

Nejste příznivcem plýtvání? Zero waste lze aplikovat i v rámci pokojových rostlin. Avokádo z pecky, to je jasná volba! Hydroponická metoda, jak ji vypěstovat, je úplně jednoduchá – pecku napíchnete z několika stran párátky, a ponoříte z poloviny do vody. Už se těšíte, až vám vyroste chlouba domova?

Dracéna

Láska, která nikdy nezevšední. Dracéna je rostlina, která by neměla chybět v žádném interiéru. Má mnoho podob, ale jedno je jasné – nepotřebuje mnoho péče. Pozor dejte u dračince pouze na přelití. Bude vám spokojeně růst, zdobit místnost a čistit vzduch.

Lopatkovec

Pokud nemáte v prostorách malé děti, které by mohly jedovaté květy lopatkovce olizovat, určitě si jej pořiďte! Dokáže zaplnit velký prostor, takže se skvěle hodí pro zabydlení velkých prostor. Nepotřebuje nic, než pravidelnou zálivku a občasné přihnojení. Jak vám dá znát, že je na čase jej zalít? Listy budou vypadat smutně a budou viset dolů. Zalijete – a je opět krásný!

Ananas

Na závěr si dáme další tip na krásu, kterou si vypěstujete sami. Stačí, když vrchní díl ananasu uřežete a necháte zaklíčit ve vodě.

Už se těšíte, až si váš interiér zabydlíte těmito krásnými rostlinami? Zkuste všech pět, a budete mít krásné zelené plíce, které doplní každý prostor.

Zdroj obrázku:https://pixabay.com/photos/plants-balcony-plants-170253/