5 rozdílných znaků mezi láskou a zamilovaností

Seznámili jsme se s panem Úžasným a jsme přesvědčené, že je to láska na první pohled. Jsme k němu přitahované jako můra k plameni svíce a doufáme, že tentokrát je to ten pravý.

Jenže některé vztahy vydrží sotva přes to pověstné léto, jako metorit prolétne naším životem a je po lásce. Byla to vůbec láska? Jaký je vlastně rozdíl mezi láskou a zamilovaností? Následující příznaky by vám měly napovědět.

1. Partnerovy chyby

Zamilovanost se na partnera dívá přes růžové brýle, takže jeho chyby nevidí. Láska chyby vidí a akceptuje je. Když zamilovanost opadne, právě chyby, které jste neviděla, vám na partnerovi začnou vadit. Jestliže ale vztah ze zamilovanosti přejde vlásku, naučíte se žít s ním i s chybami.

2. Když vášeň pomine

Nebudeme si nic namlouvat, ve fázi zamilovanosti je to především o vášni a touze po těle. Když po čase tato touha odezní a vy stále chcete být v náruči svého vyvoleného, jen se tak hladit a mazlit a třeba se přitom dívat na film, je to láska.

3. Myslíte na budoucnost

Zamilovanost nemyslí na nic, jen na přítomný okamžik. Láska dělá plány: na společnou domácnost, manželství, rodinu… a přitom vás nic z toho neděsí, naopak. Jestli si začnete představovat vašeho partnera jako skvělého tátu vašich dětí, je to láska.

4. Nároky na jeho čas

Zamilovaná se snažíte se mu líbit, být  stále s ním, stát se jeho jediným zájmem a volnočasovou aktivitou. Není vám příjemné, když chce někam jít bez vás. Jestliže ho ale samozřejmě necháte věnovat se jeho koníčkům, dokonce mu ještě připravíte dres na trénink a po použití mu ho vyperete, je to láska.

5, Myslíte na něj víc, než na sebe

Že je to láska, poznáte ve chvíli, kdy si uvědomíte, že na jeho štěstí vám opravdu záleží. Že si tak moc přejete, aby byl šťastný, že ho raději necháte jít, než by měl být s vámi – nešťastný. Naštěstí člověk, kterého milujete, obvykle miluje vás a i on si přeje být s vámi a dělat vás šťastnou každý jeden den. I s vašimi chybami.