5 příčin bolesti hlavy

Bolest hlavy znepříjemňuje život mnoha lidem víc, než se zdá. Není nic příjemného se ráno probudit s bolestí hlavy a celý den muset fungovat. V některých případech vám zaberou léky určené na bolesti hlavy, které jsou volně dostupné v lékárně. V takovém případě máte vyhráno. Horší variantou je, když ani přes léky bolest neustupuje  a dokonce se stupňuje. Přemýšlíte nad tím, jak by se bolestí dalo předejít? Existuje mnoho příčin bolesti hlavy, stačí zjistit, proč bolí právě vás.

Silné vůně

Silná vůně, klidně i příjemná, je jedním ze spouštěčů, který vám vyvolá silnou bolest hlavy. Může se jednat o parfém, laky, nátěry i silné vůně květin (například šeřík). Vědci mluví o tom, že silná vůně stimuluje nervový systém.

Vlasový doplněk

Další častou příčinou bývá hodně utažený culík, co vám dokáže způsobit migrénu. Culík vám napne spojovací tkáň na kštici. Stejně tak může působit čelenka, utažený cop, skřipce, úzké čepice i klobouky.

Stres a přepracovanost

Poslední dobou je jednou z nejčastějších příčin stres z práce. Tenzní bolest hlavy či migrénu může způsobit váš nabručený nadřízený, když na vás vyvíjí nátlak a stejně tak kolektiv, ve kterém pracujete a není tak úplně v pořádku. Původem bolesti bývá narušená psychika spjatá se stresem, úzkostí či nedostatkem spánku.

Kofein

Kolik z vás si dá kafe proti únavě a nebo jako povzbuzující elixír, který vás ráno dokáže nastartovat? Do určité míry vám kofein opravdu dokáže pomoci, ale ve velkém množství může být spouštěč bolesti hlavy. V případě, že by to mohl být váš případ, zkuste kofein na nějaký čas omezit, nejlépe vysadit.

Mobil

V dnešní době není moc velkým překvapením, že i mobil vám může způsobovat nepříjemnou bolest hlavy. Ve stavu kdy koukáte do mobilu, hráte automaty zdarma nebo neustále píšete zprávy namáháte svaly v oblasti krku a hlavy. A to není všechno, dalším nepříznivým faktorem je jas displeje, z něhož trpí vaše oči, namáhají se  a to vede k vyvolání bolesti.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.