3 tipy, které vám usnadní úklid

V každé domácnosti, kde bydlí chlupatí mazlíčci a děti, se může úklid proměnit v noční můru. Chlupy v koberci, fleky, mastnota,… to jsou těžcí protivníci, na které je třeba vytáhnout ty nejlepší zbraně. Máme pro vás hned tři tipy, které vám boj s nimi usnadní!

Chlupy musí pryč

Ať chcete, nebo ne, psí a kočičí chlupy se dostanou všude. Jsou v koberci, v posteli, na oblečení,… A když se po celodenním drhnutí, úklidu domácnosti a odchlupování posadíte na gauč plný chlupů, chce se vám křičet. Ještě, než se zhroutíte, nebo ve vzteku popadnete nůžky a svého miláčka odstříháte, zadržte.

Na pomoc si vezměte úklidový kbelík a stěrku na okna. Stěrku namočte, nechte okapat a pak se dejte do stírání koberce, psího pelechu i pohovky. Na vlastní oči uvidíte, jak se vám i z čerstvě vysátého koberce začne tvořit kulička chlupů, o které jste byla přesvědčena, že už bude navždy součástí koberce. Jde to snadno, rychle a bez námahy.

Tip: Stejnou službu vám udělá i namočená gumová rukavice.

Mastnota nemá šanci

Zvláště na plastových jídelních boxech a dalších plastových materiálech se drží mastnota, se kterou si běžný jar neporadí. Nechcete používat agresivní chemikálie? Vystačíte si s běžně dostupnými potravinami!

V misce smíchejte citronovou šťávu, lžíci octa a jedlou sodu. Ve vzniklé kaši namočte houbičku a rozlučte se s mastnotou jednou pro vždy! Na závěr přetřete mokrým hadříkem a je to!

Svěží a čistá podlaha bez chemie!

Nechcete používat agresivní chemikálie, ale vaše podlaha ne a ne se lesknout čistotou? Použijte ocet! Do kbelíku teplé vody nalejte zhruba decilitr octa a dejte se do vytírání. Ocet má desinfekční účinky a po uschnutí jím podlaha nebude cítit ani trochu – nebojte se!