3 tipy, jak na černé tečky na nose

Trápí vás černé tečky na nose? Aby ne. Sice nebolí, nehnisají ani neotékají, ale jsou tam! Vznikají hromaděním mazu ze žláz v pórech, který je postupně ucpe zátkou. Na vině jsou často hormony, hlavně v pubertě.

Nikdo nechce mít nos posetý černými tečkami, proto se v průběhu času přišlo na řadu způsobů, jak se černých teček zbavit. Tři takové tipy přinášíme i my.

1. Maska z vaječných bílků

Vaječné bílky mají schopnost vytáhnout z ucpaných pórů černé zátky a následně pleť stáhnout, takže se póry uzavřou. Navíc bílky působí protizánětlivě, eliminují tak možnost infekce a zanícení pórů. Na masku budete potřebovat 1 bílek, který si v miśce rozšleháte vidličkou nebo metličkou. Obličej si opláchněte a osušte, pak na něj vatovým tamponem nanášejte bohatou vrstvu našlehaného bílku. Nechte bílek zaschnout a naneste další vrstvu. Tak pokračujte, dokud bílek nespotřebujete. Asi za 30 minut si obličej znovu důkladně opláchněte.

2. Bentonitový jíl

Tento léčivý jíl se používá po staletí k léčbě řady onemocnění, které souvisejí s kůží. Umí na sebe navázat mastnotu a všechny nečistoty, které se dostaly do pórů. Při použití jílové masky se vaše  pokožka vyčistí a dostane se jí navíc řady minerálů. Pomáhá také s prokrvením pokožky a přispívá celkově k jejímu zdraví.. Můžete smíchat jíl s vodou nebo s jablečným octem, díky němuž bude maska navíc dezinfekční a antiseptická.

3. Napařování

Aby masky na čištění pórů lépe působily, je dobré si nejprve napařit pleť na obličeji, jako to dělá kosmetička předtím, než vám póry vymačká. Napařit obličej není nic těžkého, stačí mísa horké vody (nejlépe s přídavkem éterických olejů nebo nějaké byliny) a ručník, kterým si zakryjete hlavu. Nakloňte se obličejem nad mísu a napařujte se asi 10 minut. Páry otevírají póry a maska pak v nich lépe působí.