10 oblíbených památek v Praze

Hlavní město České republiky  je známé především svou historií. Krása  památek přitahuje velký počet turistů z různých zemí světa. Najdeme tu nespočet architektonických skvostů z různých dob, které stojí  přinejmenším za povšimnutí. My si však připomeneme jen 10 nejoblíbenějších.

Pražský hrad

Pohled na nejznámější hrad České republiky, který se tyčí nad řekou Vltavou, je znám po celém světě. Neodmyslitelně k hradu patří římskokatolická katedrála svatého Víta, kde jsou korunovační klenoty či pozůstatky českých králů.

Rudolfinum

Hlavním sídlem České filharmonie je novorenesanční budova Rudolfinum pravém břehu řeky Vltavy na Starém Městě. V Dvořákově síni se pořádají koncerty vážné hudby. Před budovou stojí socha známého skladatele Antonína Dvořáka.

Karlův most

Tato památka je nejstarší kamenným mostem v Praze. Po obou stranách ho zdobí 30 převážně barokních soch a sousoší. Jeho délka je 516 m a spojuje Malou Stranu se Starým Městem. O jeho stavbu se zasloužil císař Karel IV.

Prašná brána

Gotická stavba je jednou z nejvýznamnějších památek středověké Prahy. Své jméno dostala podle uskladňování střelného prachu ve věži brány. Věž dosahuje 65m.

Týnský chrám

Týnský chrám zdobí Staroměstské náměstí a tvoří mu tak krásné panorama. Svou pozornost přitahuje nejen svou zajímavou historií, ale i vnitřní výzdobou. Nachází se zde náhrobek astrologa Tycho Brahe.

Národní divadlo

Národní divadlo na první pohled zaujme svou zlatou střechou, lemovanou sochami múz. Tato novorenesanční budova je jeden z národních symbolů identity. Divadlo bylo postaveno díky slavné národní sbírce.

Staroměstská radnice s orlojem

Světoznámá pražská památka stojí na  okraji Staroměstského náměstí. Radnici zdobí unikátní orloj sestaven mistrem Hanušem, který přitahuje pozornost všech kolemjdoucích v každé roční době.

Obecní dům

V nejkrásnější secesní památce v Praze se nachází Smetanova síň, kde si hudbu vychutná až 1200 posluchačů. V Obecním domě se nachází také kavárna, která je známá především svým unikátním interiérem.

Petřínská rozhledna

Nádherný pohled na Prahu se nám dostává z Petřínské rozhledny, která dosahuje výšky 66 metrů. Svou podobu získala podle proslulé Eiffelovy věže. V sousedství rozhledny pak stojí známé bludiště se zrcadlovým sálem.

Faustův dům

Mladotovský palác neboli Faustův dům se nachází na jižním okraji Karlova náměstí a patří mezi nejtajemnější místa v Praze. O jeho tajemné historii se zasloužilo několik podivuhodných majitelů, převážně alchymistů, jedním z nich byl i známý Edward Kelley. Podle pověsti si z tohoto domu odnesl Fausta čert Mefisto (ve stropě schodiště byl nalezen dodatečně dozdívaný otvor dostatečně velký na to, aby se jím protáhl dospělý muž).