Kosmetika

Zklamání

Pan Radana se konečně zmohl a rozhodl se tudíž, že si za své pracně vydělané a pilně přikradené peníze postaví chatu. Protože byl městský typ, celý život nevystrčil nos z panelové džungle a teprve nyní konečně mohl začít snít o tom, že by občas spočinul i někde v lůnu přírody.

Ano, postaví si chatu někde uprostřed polí a luk, co by kamenem dohodil od rozlehlého hvozdu, kde voda hučí po lučinách a v sadě skví se jara květ.

Ovšem chtělo to změnu zažitých stereotypů. Když příroda, tak příroda. A jeho vysněná chata tak rovněž neměla být nějakým prefabrikovaným monstrem. Nechtěl žádnou krychli ani žádnou železobetonovou extravaganci. Chtěl objekt, jenž by do takové bezmála panenské přírody zapadal a byl rovněž v maximální míře zbudován z materiálů, jež skýtá matička příroda.

Stěny by postavil z pravého a nefalšovaného přírodního kamene, krovy ze skutečných dřevěných klád, na nich opravdové došky. Dřevěná okna s dřevěnými okenicemi, dřevěné dveře i vrata. Chodníček vydlážděný rovněž skutečnými kameny, záhonky osázené divokou květenou, kolem keře a stromy, plot z dřevěných planěk, z pravého přírodního materiálu zhotovená ptačí budka i kadibudka,…

Prostě chtěl, aby vše, co jen připadalo v úvahu, bylo skutečně z přírody. Žádné průmyslově vyráběné náhražky.

A tak tu seděl, pročítal na monitoru počítače řádek po řádku a byl stále deprimovanější a deprimovanější. Propadal depresi, maje chvíli slzy na krajíčku a vzápětí pocit, že vybuchne v zuřivém amoku.

Protože se rozhodl, že si požadovaný materiál sežene na internetu. A protože tento všechen měl pocházet z přírody, zvolil i patřičně znějící stránku www.vsezprirody.cz.

A copak z tohohle může chatu postavit? Z těchto roztodivných lahviček, krabiček, tub, sprejů,…

Nemůže.

Ovšem když už tu jednou byl, přece jenom něco objednal. Sice z toho nebude žádná krásná chata, ale aspoň bude díky tomuto mít krásnou manželku.

Previous ArticleNext Article