Ukončené spešl soutěže

Vyhodnocení jarní literární soutěže

Vyhodnotit literární soutěž nebylo vůbec jednoduché, a to i v poměrně hojném počtu redaktorů. Drtivá většina příspěvků byla dobrých a většina příspěvků dokonce velmi dobrých. To bylo velké a příjemné překvapení této soutěže. Navíc příspěvků přišlo něco kolem sta, takže i když jsme jich hodně z různých důvodů nevydali, byl to přetěžký úkol.

Nakonec jsme vybrali 6 příspěvků s nejvyšším bodovým ohodnocením od 8 redaktorů. První tři jsou díky bodům jasní. 4. až 6. místo obsadily tři povídky, které získaly shodný počet bodů. Takže jsme se pokusili znovu přihlédnout k pravopisu, k zajímavosti zpracování a jazyka apod. Nicméně překvapivě ani to nepomohlo. Štěpán měl například v textu nejvíc hrubek, ale z těch tří povídek byla jeho napsána nejvíc originálně a s neotřelou formou apod. U každé byly body plus i minus. Proto o výběru ceny u těchto tří povídek nakonec rozhodoval čas, kdy byly do redakce odeslány. A pro 6. povídku jsme ještě přidali jednu cenu navíc – kosmetický balíček.

Výherce napíši ještě jmenovitě k jednotlivým výhrám na stránce literární soutěže. Tady vypisuji povídky, autory a počty bodů, které získali.

1. Odi et amo (Nenávidím a miluji) – Katka Nocarová – 55 bodů

2. Nic než národ – Vratislav Nechuta – 45 bodů

3. Cesta mrtvé duše a prázdného těla – Agáta Kestřánková – 43 bodů

4. Povídka od Štěpána – Štěpán Cháb – 38 bodů

5. Felix – Zuzana Hampelová – 38 bodů

6. Naděje – Linda Sigmundová – 38 bodů

Všem vám děkuji za naprosto nádherná díla. Ukázalo se, že jsme národ psavý, inteligentní a schopný výborných věcí (ale já o tom nikdy nepochybovala:-). Budeme rádi, když budete svá díla posílat i dále. Ať už soutěžně, nebo nesoutěžně. Zítra vyhlásíme novou literární soutěž, která částečně vyjde i z Vašich nápadů, které jste nám posílali. 
Previous ArticleNext Article