Domácnost

Velký úklid – soutěž

Tak zase nastal čas jara. Jara, které pan Radana zamlada míval tuze, přetuze rád, protože s jarem na něj přicházívalo jaro. To víte, oteplovalo se, děvčata odkládala neforemné zimní bundy a nabývala pro změnu forem lahodících mladíkovu oku a tak tento nemohl rok co rok nezaplanout radostí v předtuše krásných dní.

Jenže léta běžela neúprosně vpřed a jemu bylo jaro čím dál tím méně milým. Protože se oženil a musel tedy své poohlížení po děvčatech omezit toliko na chvíle, kdy byl bez své životní partnerky, jež si ho hlídala snad víc než oko v hlavě; protože ho zkrátka znala.

A nejen s poohlížením se po děvčatech byl už dávno konec. Nejen tuto jarní kratochvíli musel oželet. Protože to víte, manželství. Jaro se v tomto svazku změnilo spíše na synonymum pro jarní úklid. A znáte chlapy – rádi přijdou do uklizeného, ale podílet se na udržování čistoty v rodném hnízdě, to už jim příliš nevoní.

A nejen to. Protože paní Radanová holdovala nejen úklidu v domácnosti. Zastávala rovněž názor, že ve zdravém těle je zdravý duch, a protože jí šlo o čistotu libovolného druhu, zaobírala se snad až příliš často i tématem „úklidu“ v tělesné schránce. A to nejenom v té své, ale i manželově. A právě jaro pro ni znamenalo čas nejen pro jarní úklid bytu, ale i pro úklid těla. Tedy detox, jak říkají tomuto počínání osoby znalé oné problematiky.

A tak se u Radanů jaro co jaro uklízelo. Navenek i vnitřně. Jistě, pan Radana tomuto neholdoval ani zdaleka tak ochotně jako jeho nejdražší polovička, jenže co měl dělat, chtěl-li mít doma klid, že? A tak se se zdánlivě spokojenou tváří věnoval očistě, tu té a tu oné. V čemž byl inspirován a podporován kupříkladu i facebook.com/gorenjecz , onou studnicí inspirace.
Opakovalo se to tak dlouho, až si nakonec zvykl. A už nejednou neprotestoval ani v nejhlubším nitru své duše. Protože člověk si zvykne na všechno, jak se říká.

A letos s příchodem jara poprvé nezalitoval. Protože se mu dostalo nejen „životní výhry“ v podobě penze, jíž se žádný z jeho zhýralých vrstevníků s podlomeným zdravím na rozdíl od něho nedočkal, ale i šance na výhru nefalšovanou. Na výhru v soutěži na facebook.com/gorenjecz/app_1493360877550593.

Previous ArticleNext Article