Tiskové zprávy

Veletrh motocykl vjíždí do třináctého ročníku

Příprava největší přehlídky motocyklů, skútrů, motocyklového příslušenství a doplňků v ČR finišuje.

Příznivci jedné stopy mohou ve dnech 11. – 15. března navštívit opět kompletně zaplněný areál Výstaviště Incheba Expo Praha v Holešovicích. První den, 11. 3. v době od 10:00 do 18:00 hod., bude veletrh zpřístupněný pouze novinářům, pozvaným hostům a odborníkům. Od 12. 3. až do 15. 3. se otevřou brány pro širokou veřejnost, a to denně od 10:00 hod., ve čtvrtek a pátek do 21:00 hod., v sobotu do 20:00 hod. a v neděli do 17:00 hod.

Nešťastný požár Levého křídla Průmyslového paláce výrazně poškodil tuto architektonickou památku a přinesl pořadateli, Inchebě Praha, řadu nečekaných problémů. Nicméně přípravu největší přehlídky motocyklů, skútrů, motocyklového příslušenství a doplňků na našem území to výrazně neohrozilo. Dnes už místo shořelého Levého křídla stojí Prozatímní hala, která si svoji zatěžkávací zkoušku odbyla při veletrzích Střechy a Holiday World. Hala pokrývá plochu 3 800 m² a svými parametry umožňuje výstavní provoz ve stejném rozsahu jako původní křídlo paláce.

Přesto bude letošní ročník trochu odlišný od těch předcházejících, a to v celkové koncepci motocyklové přehlídky. Pro určité problémy s dodržováním pravidel výstavy odpadne letos expozice přestaveb a motocyklových kuriozit Bohemia Custom, pravidelně umístěná v Malé sportovní hale.

Přehlídka téměř všech motocyklových značek, které jsou k dispozici na našem trhu, obsazuje tedy v letošním roce prostory Průmyslového paláce a Malé sportovní haly. Součástí veletrhu jsou také doplňky a příslušenství. Mnohé z nich bude možné zakoupit v Křižíkových pavilonech.

Křižíkův pavilon „B“ poskytne prostor nejen institucím, kterým leží na srdci především bezpečnost motocyklistů, tedy BESIPu, Městské policii a dalším, kteří se zúčastní doprovodných programů na téma „Bezpečná jízda na motocyklu“, ale v tomtéž pavilonu bude probíhat také  motoshow 10násobného mistra republiky v mototrialu Mirka Lisého. Své místo zde má i Integrovaná střední škola automobilní a další expozice související s údržbou a opravami motocyklů. Výrobcům a prodejcům příslušenství, výbavy, oblečení a doplňků budou převážně vyhrazeny Křižíkovy pavilony „C“ a „E“.

V pavilonu „D“ je možno shlédnout módní přehlídky motoristického oblečení. Z doprovodných programů na volné ploše před Průmyslovým palácem je nutné upozornit na Mistrovství republiky a volnou soutěž juniorů v Trialu, vystoupení kaskadérů v čele s Alešem Polákem a možnost osobně si vyzkoušet čtyřkolku.

Veletrh poskytne také bezprostřední kontakt s nominovanými motocykly do ankety MOTOCYKL ROKU 2009. Stánek pořadatele ankety – Agentury Ehrlich naleznete ve Střední hale Průmyslového paláce a zde na místě můžete vyplnit anketní lístek. Výhry v této anketě jsou skutečně lákavé.

Z vystavujících států budou zastoupeny Polsko, Německo, Slovensko, Slovinsko, Švédsko, Itálie, Rakousko, Pákistán.

MOTOCYKL 2009
13. ročník mezinárodního veletrhu motocyklů a příslušenství

Termín konání: 11. 03. – 15. 03. 2009
Novinářský a VIP den: 11. 03. 2009  10:00 – 18:00 hod.

Místo konání: VÝSTAVIŠTĚ INCHEBA EXPO PRAHA – Holešovice
Průmyslový palác – Foyer, Levé křídlo, Střední hala, Pravé křídlo
Malá sportovní hala, Křižíkovy pavilony „B“, „C“, „D“, „E“
Počet vystavovatelů: 180 (stav k 4. 3. 2009)
Výstavní plocha (čistá): 8 500 m² (stav k 4. 3. 2009)
Zúčastněné státy: Polsko, Německo, Slovensko, Slovinsko, Rakousko, Švédsko, Itálie, Pákistán

Organizátor: INCHEBA PRAHA spol. s r.o.

Otevírací hodiny: 12. – 13. 3. (čt – pá)  10:00 – 21:00 hod.
14. 3. (so)    10:00 – 20:00 hod.
15. 3. (ne)    10:00 – 17:00 hod.

Vstupné: 500,- Kč   11. 3. odborníci
150,- Kč  plné vstupné (12. – 15. 3. 2009)
80,- Kč  tudenti (školní skupiny)
Katalog: 40,- Kč

Stejně jako loni bude zajištěna bezplatná autobusová linka č. 751 od stanice metra „C“ Nádraží Holešovice do spodní části areálu Výstaviště poblíž Křižíkova pavilonu „E“, kudy je možný druhý vstup na výstavu včetně zakoupení vstupenek. Potřebné informace poskytne rozhlas metra a vizuální poutače.

PŘEHLED ZÚČASTNĚNÝCH MOTOCYKLOVÝCH ZNAČEK NA VELETRHU MOTOCYKL 2009
APRILIA, BUELL, HARLEY DAVIDSON, MOTO GUZZI, DAELIM, DNĚPR, E – TON, GAS GAS, HONDA, HYOSUNG, JAWA, JIANSHE, JOURNEYMAN, KEEWAY, KENTOYA, KTM, LINHAI, MOTORRO, POLARIS, SMC, SYM, URAL, VOXAN, YUKI, ADLY, ARTIC CAT,  ACCCESS MOTOR, BMW, CPI, CAGIVA, CAN – AM, DERBI, GAMAX, GILERA, HUSQUARNA, HUSABERG, KYMCO, MOTO MORINI, MV AGUSTA, NEW FORCE, PIAGGIO, SACHS, SHERCO, TGB, VESPA, BLATA, BOSS HOSS, CAPIRELLI, CITY BIKE, GOES, HERO – MAJESTIC, JIAJUE, JINCHENG, MASAI, RIEJU, VECTRIX, ROYAL ENFIELD

Další informace naleznete zde

Previous ArticleNext Article