Obecně

To vážně není fér!

Kolikrát už jsem jenom slyšel z úst politiků, vládnoucích stejně jako opozičních, vlivných i významu méně než zanedbatelného, že je školství jejich prioritou, a to nejednou i tou hlavní! Kolikrát už se tito předháněli ve slibech, kolik toho pro zmíněný resort udělají! Kolikrát jenom skoro i modré z nebe ve svých předvolebních slibech hlásali! A pak? Pak bylo mnohokrát všechno jinak.

Bylo tomu tak dříve a je tomu tak i dnes. A bojím se, že ani dneškem to ještě neskončilo. Že jako obvykle mohlo být i hůř a nakonec tak i bude.

Ale žijeme v přítomnosti. A ta mi opět ukázala, jak klamavými sliby politiků bývají.

Přečetl jsem si totiž na internetu výsledky dotazování Práva. Média, jež se aktivně pídilo po tom, jak se dnes věci mají. Tentokrát v otázce našich víceméně nových ministrů.

A co tento informační zdroj zjistil vyzpovídáním zmíněných politiků?

Ministr dopravy Dan Ťok se veřejně pochlubil úsporami ve výši kolem deseti milionů korun a nějakými těmi dluhopisy v třiapůlmilionové výši a též bytem v Praze. Dotyčný prý sice nemá auto ani jiné movité věci, ovšem prý nemá ani dluhy.

Jeho místně rozvojová kolegyně Karla Šlechtová prý vlastní několik set tisíc korun úspor a cenné papíry za deset tisíc, dva byty a auto a navrch hypotéku na jeden z oněch bytů.

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán má celkem hnedle tři miliony, kreditní kartu a auto.

A ministryně školství Kateřina Valachová? Ta prý má úspory jen v řádu desítek tisíc, byt a rekreační nemovitost společnou s manželem a český vůz; a navrch dluží peníze za hypotéku.

Prostě se zase nic nezměnilo. Zase se mluví o podpoře školství, ale skutek utek.

Školství už má zase smůlu. Zase ho vzali u úst. Ach jo! Dokonce mu přidělili i tu úplně nejchudší ministryni ze všech.

Previous ArticleNext Article