Strie – jak se jich zbavit

Strie neboli pajizévky jsou vnitřní jizvy s neporušeným povrchem kůže, ale se ztenčenou pokožkou – v kůži pod striemi téměř chybí elastická vlákna. Je chyba se domnívat, že strie postihují jen ženy v těhotenství, které o svou kůži dostatečně nepečují.

Strie vznikají při prudkém výkyvu váhy či růstu, například i u dětí obou pohlaví v období puberty. Strie mohou vzniknout i dospělému muži, jestliže rychle přibere. Obvykle se objevují, na břiše, na stehnech a na hýždích. Objevit se mohou dokonce i u žen, které o svou pokožku pečují, hydratují ji a vyživují, jen mají, bohužel, ke vzniku strií dispizioce. 

#thighreading

Dřív, než si vyjmenujeme, co na strie účinkuje, je dobré si říct, že výsledek nejspíš nebude úplně stoprocentní. A také, že strie nejsou něco, za co bychom se museli stydět. Na sociálních sítích se řada žen, dokonce i modelek a dalších celebrit, přiznává ke striím pod hashtagem #thighreading. Za akcí stojí uživatelka princess_labia, která ji na Twitteru rozjela s jediným cílem – poukázat na nedokonalosti, které k ženskému (lidskému) tělu jednoduše patří.

Co pomáhá na strie

Pokud se do boje se striemi chcete pustit, máme pro vás pár tipů. Jedním takovým je vepřové sádlo. Tím si nevzhledné jizvičky mazaly už naše babičky. Sice po něm strie nezmizí, ale vyblednou. Je potřeba promazávat kůži sádlem bez soli, tedy nejlépe, když si ho vyškvaříte sama. Nebo ještě lépe: použijte měsíčkový krém se sádlem. Stejně účinný je i olivový extra virgin olej, ten pokožku promastí a tím jí dodá na elasticitě. Navíc ji obohatí o vitamíny.

Mnohem účinnější asi ale budou moderní metody, jako je mikrodermabrazivní metoda nebo laser. Při mikrodermabrazi se kůže za pomocí oxidu hlinitého povrchově obrousí a jizvičky zmizí. Laser je hodně účinný, ale jen v případě úplně čerstvých jizviček. S těmi staršími si neporadí ani ten.