Kosmetika

Štěpánka Podroužková – v nadcházející sezóně nás čekají prvky z 30tých let

Je mladá, talentovaná a krásná. A co víc, ke kráse pomáhá i ostatním, kteří se rozhodnou využít jejích služeb. Vizážistka Štěpánka Podroužková spolupracuje mimo jiné např. s Lucií Vondráčkovou, s mnoha známými módními návrháři, líčí pro různé časopisy, televizní pořady a prestižní akce. Kromě toho je také majitelkou kosmetického a kadeřnického studia. V rámci zářijového veletrhu módy WORLD OF BEAUTY & SPA bude líčit vítězky naší soutěže Proměna .

{snippet ad4}Snila jste o tom, že budete kosmetičkou, už jako malá holka?

Jako malá jsem chtěla být módní návrhářkou, protože jsem ráda malovala.

 

Za svoji práci jste byla mnohokrát oceněna. Dvakrát jste zvítězila v Mistrovství ČR v make-upu a dokonce jste zvítězila na Mistrovství Evropy v Düsseldorfu. Kterého ocenění si vážíte nejvíc?

Nejvíce si vážím právě prvního místa na evropském mistrovství v Düsseldorfu 2002, kde se mi podařilo jako první v českém zastoupení přivézt domů 1.místo.

 

Líčíte nebo se staráte i o nějaké celebrity?

Líčím celebrity mimo jiné v rámci různých televizních pořadů, jako bylo Bailando, Star dance, Xfaktor a další.

 

Co  Vás pohání kupředu? Kde berete neustále novou inspiraci?

Dopředu mě žene moje povaha (úsměv) potřeba mít pocit, že za sebou něco zanecháváte, neustále něco vylepšujete a pracujete na sobě…, inspirace jsou různé, například televize, internet, časopisy, práce kolegů, veletrhy, předváděcí akce, novinky…

 

Patří k Vaší práci i cestování do zahraničí? Pokud  Ano, která země Vás nejvíce uchvátila co se týče módních trendů? A která coby obyčejného turistu?

Práce v zahraničí se nenaskytne tak často, ale dobrou inspirací je třeba Francie, Itálie…

 

Jako vizážistka a kosmetička musíte být zřejmě sama vždy dobře upravená, ale líčíte se i „na doma“?

Líčím se každý den, když vím že vyjdu z domku, mimo pracovní dny mi stačí make-up, řasenka a lesk.

 

Jakou používáte kosmetiku a proč? V soukromí (pro sebe) používáte tutéž co v práci?

Kosmetiku používám Janssen, už 10 let s ní pracuji ve svém kosmetickém studiu. Dekorativní kosmetiku mám Janssen make-up, dále MAC, YSL a různé jiné podle toho, co se mi zrovna líbí…

 

Když Vás napadne nějaký nový styl líčení, nový účes atd., zkoušíte jej sama na sobě, nebo máte svého „pokusného králíka“?

Pokusného králíka nemám… Když potřebuji něco vyzkoušet, pak si vezmu někoho ze svých zaměstnanců nebo sestru.

 

Pokazila jste někdy líčení, vlasy nebo nehty ve chvíli, kdy šlo o  významnou osobu nebo důležitou událost? (Pokud ano, jak jste situaci řešila)

Zatím se mi nic takového díky bohu nestalo, snažila bych se to řešit s chladnou hlavou a rozumem…

 

Když jdete po ulici, všímáte si toho, jak jsou kolemjdoucí ženy upravené, a říkáte si, co byste například udělala jinak?

Mám malinkou deformaci povoláním, takže si hodně všímám lidí kolem sebe a někdy se mi chce dát i svoji vizitku, když cítím, že by to opravdu mou pomoc chtělo, ale nikdy jsem to zatím neudělala.

 

Vyhledávají Vaše kosmetické služby i muži? A jaký je jich zájem? Přibývá jich nebo spíš ubývá?

Mužů přibývá… Čím dál častěji o sebe chtějí pečovat a na první místě je kosmetika, přes léto i pedikúra.

 

12. Co ráda děláte ve svém volném čase?

Svůj volný čas, kterého je opravdu málo, ráda trávím s rodinou na venkově, v zimě určitě na horách.

 

Chystáte se v dohledné době na nějakou soutěž nebo Mistrovství?

Já sama se na soutěž nechystám, naopak pořádám soutěž ve Fotomake-upu, která bude odstartována na veletrhu Beauty v září, a jsem v porotě na Mistrovství ČR v make-upu.

 

 

Můžete nám přiblížit, co nás čeká letošní podzim? Na jaké barvičky a styly se máme připravit? Co už bude rozhodně pasé a co naopak in?

 V nadcházející sezóně nás čekají prvky z 30tých let, širší siluety především v bocích, a to jak na kalhotách tak i na sukních. Přetrvávat budou lesklé a hladké materiály, asymetrické vzory i střihy. Pevné a pružné materiály doplní i krajka či uniformní prvky. K vysokým kozačkám uvítají odvážné ženy opět minisukně vhodné v kombinaci s oblíbenými legínami (jakkoliv barevnými). Topíky bude vhodné vrstvit, necháme tak vyniknout různé délky, výborné budou i zkrácené délky sak. Čekají nás různé velikosti, tvary a barvy knoflíků, časté použití zipů. Na dozdobení se budou hodit mašle, šerpy či kožešiny a ozdobné spony. Mezi vzory budou patřit i vzory zvířecí,motivy srsti šelem, kárované vzory či samet. Důležitými barvami budou černá, červená, sytě oranžová, námořnická modrá, šedozelená, odstíny fialové či intenzivnější starorůžové a přírodní tóny.

 

Děkuji z rozhovor a za celou redakci Vám přeji mnoho dalších úspěchů v osobním i profesním životě.

Previous ArticleNext Article