Kosmetika

Příroda snadno pomůže ke kráse!

Není snad na světě člověka, jenž by nechtěl být zdravým a krásným. Jenž by se nechtěl ostatním líbit a mít z tohoto dobrý pocit i sám. Protože oč lépe se cítí jedinec ostatními obletovaný než nějaká nenápadná šedá myš!

A tak se paní Radanová rozhodla trochu na sobě zapracovat. Zakrýt nedostatky, jež na ní matka příroda a prostředí vůkol napáchaly, a stát se na pohled učiněnou bohyní, jež by mohla v mžiku kandidovat na miss. A pokud snad ne toto, pak aby se od ní ostatní aspoň neodvraceli či ji s nezájmem nepřehlíželi.


Prvním, po čem se na doporučení svých kamarádek vrhla, byl prostředek pro zdravou pleť, nabízející koloidní formu oxidu křemičitého v disperzní formě, která se dokonale vstřebává. A jak jenom její povadlá a unavená pleť ožila! Jaké proměny jenom doznaly třepivé a řídké vlasy! Ta tam byla i lomivost nehtů. Jedna lžíce denně a naší hrdince se dostalo přirozené ochrany proti předčasnému opotřebení, únavě a stárnutí pleti, vlasů a nehtů tolik, kolik nikdy dříve.

Už se nemusela bát chodit do společnosti. Třeba na večeře do restaurací. Jenže… jenže právě tyto večeře se jí staly další noční můrou. Protože sice vypadala k světu, jenže to její nešťastné trávení!  Cítila se skvěle, než došlo na první chod, jenže pak bývalo záhy vše jinak. Byla nucena se přikrmovat jakýmisi léky z lékárny, jenže ona chemie rozhodně nedělala to, co od ní bylo očekáváno. A tak paní Radanová zkusila nějaké ty aperitivy. Napřed drahé alkoholy, ale i ty prospívaly více kapse těch, kdo jí je prodávali, než jí samotné. Až nealkoholický bylinný likér zabral. Kdo ví, zda všech šestnáct bylinek, z nichž byl složen, či jen některé z těchto, ale co na tom? Hlavně že se paní Radanové navrátil klid do duše z klidu navrátivšího se do jejího trávicího traktu.

No a když pak ještě zapracovala na kráse svých vlasů, nehtů a pleti, měla vyhráno. Byla nepřehlédnutelná, a to v tom nejlepším smyslu slova. Problémy pronásledující snad každou ženu, jež jsou nejednou marně maskovány pofiderními kosmetickými přípravky, přestávaly zanechávat nesmazatelné stopy, hektická doba se na ní podepisovala daleko méně než doposud.

Byla nádherná. Tak nádherná, že dokonce jakési cizí dítko v parku při pohledu na ni utrousilo poznámku, že kdyby se dnes Sněhurka zeptala zrcadla, kdo je na světě nejkrásnější, odpovědělo by toto, že přece jasně ona. Paní Radanová.

Previous ArticleNext Article