Kosmetika

Parfém vybírejte jen podle toho, jak voní vám

eq3eplt7sep3errkgmzzyq1nmssfwmlcl3er7znfef4_lf5h61vfxkfayrzt5luobvlhnng.jpgParfém – při samotném vyslovení tohoto slova se některým z nás vybaví krásné vonící flakony, luxusní esence a závany dálek. Přestože se vůně staly každodenní součástí moderních žen i mužů, jen málokteré dokáží opravdu okouzlit. Často se navíc stává, že vůně, která voní nádherně na vaší kamarádce, na vás nemusí vytvořit stejný vonný efekt.

Jak a podle čeho parfém vybírat?

Většina lidí nazývá parfémem toaletní vody i silnější parfémované vody. Jiným přijde komplikované rozdělení a postupné rozkládání vonných esencí na hlavu, srdce a základ. V každém případě však každý ihned pozná, která vůně mu voní a která naopak vůbec. Napadá mne krásné přirovnání. Nemusíte vědět, jaké víno pijete, abyste věděli, že vám chutná a že ji jej rádi dáte znovu. O vůních také nemusíte přesně vědět, jaké složky přesně obsahuje. Vybírejte však pečlivě. Asi tušíte, že všechny vůně mají více složek, rozkládá se jedna v druhou podle toho, v jaké koncentraci jsou v parfému obsaženy. To znamená, že parfém nikdy nekupujte po deseti minutách od prvního přičichnutí.

Také doporučujeme dodržet následující rady:

•    Nezkoušejte více než vůní v jednu chvíli
•    Vybraný parfém zkoušejte i na kůži
•    Čtěte recenze na internetu

Jaké jsou nejoblíbenější parfémy?

V současnosti je nabídka parfémů opravdu velká a mezi vůněmi si vybere skutečně každý. Mezi nejoblíbenější značky parfémů patří například Hugo Boss, Calvin Klein, Lancome, Bvlgari. Gucci, Dior, Armani nebo Versace.

Mezi TOP parfémy patří také Calvin Klein. Mezi dámskými je dlouhodobě velmi prodávaný parfém Eternity (tato vůně na první přičichnutí nemusí vonět nejlépe, ale většina nositelek se těší z trvání vůně – rozkládá se totiž v jemnější a přijatelnější vůni), Euphoria – jedná se o novinku od Calvina Kleina, vůně je sice krásná, ale přesto nedoporučuji kupovat bez předchozího vyzkoušení. Dalšími skvělými vůněmi jsou Obsession, Escape či Contradiction.

Pánské parfémy
od značky Calvin Klein jsou mezi muži legendou a jsou velmi oblíbené hlavně u mladší generace. Oblíbenými vůněmi jsou v této kategorii CK Free a Eternity for Men Aqua, která je velmi čistou, osvěžující a sexy vůní působící velmi přitažlivě na druhé pohlaví. Pánské vůně jsou většinou vyráběny jako protějšky k vůním dámským.

Parfémy od Hugo Boss jsou na našem trhu jedny z nejoblíbenějších a každoročně se v žebříčku nejlepších a nejprodávanějších vůní drží pár zástupců této značky.

uzodc9exrsbkyhvmriogf7raabhhvcdcxu-xm_d4vi5map6rdecwizbn-uk88wz1ex8sawc.jpgNejprodávanější vůní pro muže od Hugo Boss je Boss NO.6. Tato vůně je velmi výrazná a hodí se pro sebevědomé muže, kteří vědí, co chtějí. Hlava vůně se skládá z citrusových plodů, jablka, skořice a bergamotu, poté se rozvine vůně hřebíčku, geránia a mechových tónů. Základem parfému je cedr, santalové a olivové dřevo a vetiver. Další populární pánskou vůní je například Baldessarini Ambré, nebo No.1.

Hugo Boss se sice primárně zaměřuje na muže, ale samozřejmě pamatuje i na zástupkyně něžnějšího pohlaví. Parfém s názvem Boss Femme je typicky ženská vůně a je jednou z nejsvůdnějších vůní od této značky. Je to vůně květinově-ovocná, která spojuje rafinovanost s moderností. Další úchvatnou vůní pro dámy je Boss Woman, navržena v roce 2000 pro moderní a sebevědomou ženu či vůně Deep Red, Hugo XX, nebo Hugo Boss Orange.

Nezapomeňte také, že pro různé situace se hodí různé vůně. Pokud se chystáte do společnosti a máte v plánu pozitivně zaujmout, zvolte jednoduchý, elegantně vonící parfém např. Chanel Chance. Na sportovní události však vždy používejte pouze toaletní vody. Vhodné jakou vůně, které obsahují citrusy, grapefruitové esence nebo vanilku. Výborným sportovním doplňkem jsou pak sprchové gely a deodoranty ve stejné vůni.

.

Previous ArticleNext Article