Kosmetika

Novoroční předsevzetí

Na Nový rok si mnoho z nás dává nejrůznější předsevzetí. Například studenti, že se budou do školy pečlivěji připravovat, muži, že přestanou kouřit a u žen je nejčastějším přáním zhubnout. To jestli člověk své předsevzetí dodrží je o síle vůle.

Hubnutí se na začátku roku zkrátka skloňuje snad ve všech pádech. Zbavit se faldíků určitě neuškodí, ale zase na druhou stranu pozor na to, jak se budete stravovat. Mohli byste totiž lehko přijít o krásné a zdravé vlasy !

Nejrůznější diety a hubnutí ovlivňují kvalitu vlasů a mohou způsobovat jejich zvýšené padání. Při dietách často dochází k omezení přísunu důležitých živin, vitamínů a stopových prvků, a to vaší kštici zrovna neprospívá.

Věděli jste, že zdravé vlasy povyrostou za měsíc o centimetr až dva? To však jen za předpokladu, že mají dostatek těch správných živin. Vyvážená strava by měla obsahovat mnoho bílkovin a železa. Najdeme je například v lososu, tmavě zelené zelenině (brokolice, špenát, fazole), vejcích, drůbeži, oříšcích, mrkvi nebo v celozrnných produktech.

Při snižování tělesné váhy také nezapomínejte na dostatečnou hydrataci organismu. Nedostatek pitného režimu se hned projeví na vlasech, voda totiž tvoří asi 12% hmotnosti vlasu. Vlas je při nedostatku vody suchý a lámavý. Ideální je pít čistou vodu, neslazené čaje a různé ovocné nebo zeleninové šťávy zhruba dva litry za den. V honbě za shozením nějakého toho kila tedy nezapomínejte na péči o své vlasy. Vyvážená strava plná stopových prvků, vitamínů… jsou základ. Důležitá je také vlasová péče. Specialista na kštici brazilkeratin.cz doporučuje řadu Anti Hair Loss určenou na problémy s padáním vlasů. Tento program je určený pro normální a slabé vlasy se sklonem k vypadávání. Dokonce je vhodný i pro muže! Využijte také jedinečných novoročních slev – vybrané produkty se slevou až 50%. Více informací naleznete na www.brazilkeratin.cz!

 

 

Previous ArticleNext Article