Tiskové zprávy

Nejkrásnější vysokoškolačka roku 2008

Česká republika má novou nejkrásnější vysokoškolačku. Ve středu 30. dubna se v Městském divadle ve Zlíně rozhodlo o jménu nové studentské královny. Stala se jí Martina Trnková, budoucí právnička z Univerzity Karlovy v Praze.

 

„Do soutěže se přihlásilo 402 dívek. Já ale věřím, že v České republice je krásných vysokoškolaček daleko více. Proto si nemohu stále uvědomit, že jsem z nich zvítězila právě já,“ svěřila se těsně po vyhlášení výsledků Trnková. 
 
Dvacetiletá kráska během večerního programu oslnila porotu i všechny diváky nejen svým půvabem a vystupováním, ale i velmi zajímavou volnou disciplínou, kterou byl scénický tanec. Díky svému vítězství se teď Martina může těšit z půlročního zapůjčení nového modelu vozu Škoda Superb od generálního partnera soutěže Škoda Auto a. s.
Korunka I. VICEMISS ACADEMIA ČR 2008 patří Michaele Mackové, studentce financí na Mendelově univerzitě v Brně. Titul II. VICEMISS ACADEMIA ČR 2008 a zároveň i titul MISS ACADEMIA ČR 2008 ON-LINE nakonec vybojovala Martina Jiříčková, která studuje na Masarykově univerzitě v Brně mezinárodní vztahy a evropská studia.

Všechny finalistky se v průběhu galavečera představily celkem v pěti disciplínách. Po úvodní promenádě následoval rozhovor s moderátorem a volné disciplíny. V nich převládly různé druhy tance, ale nechyběl ani zpěv, parodie na spartakiádní cvičení či vyprávění vtipů o blondýnkách. Velmi očekávanou byla i promenáda v plavkách, při které se letos organizátoři rozhodli nezveřejňovat míry soutěžících. Po promenádě ve večerních šatech následovalo již samotné vyhlášení výsledků.
{snippet ad1}
Soutěž MISS ACADEMIA ČR se od ostatních soutěží tohoto typu liší nejenom v důrazu na intelekt dívek (na předkole píší vědomostně-inteligenční test, který tvoří 60% bodového ohodnocení), ale také například v tom, že každý rok se finálový galavečer nese v jistém duchu. „Letos jsme se rozhodli pro téma Hollywoodu, které naplnilo celý galavečer,“ uvedla jedna z hlavních manažerek projektu, Kateřina Buzková. „Deset krásných začínajících hereček se u známého režiséra Tomáše Krejčíře ucházelo o hlavní roli v jeho novém filmu. Při výběru mu asistovala Petra Hřebíčková a samozřejmě odborná porota, ve které zasedla například Česká Miss 2006 Renata Langmannová, MISS ACADEMIA ČR 2007 Karla Plhoňová a moderátor 1. zpráv TV Prima Jiří Chum. V programu vystoupil i zpěvák Vlasta Horváth a taneční skupina DuckBeat,“ upřesnila Buzková.

Organizátoři však letos připravili ještě jedno překvapení. „Pro všechny, kteří chtěli svou favoritku podpořit a nemohli se do Městského divadla ve Zlíně dostavit, jsme poprvé v historii soutěže připravili za podpory Televizního studia Univerzity Tomáše Bati přímý přenos,“ uvedla další z manažerek projektu, Zuzana Belková.

Finálovým večerem to pro dívky samozřejmě nekončilo. Po slavnostním rautu na ně čekala ještě oslava v MusicLandu A Zlín, kde byla na jejich počest pořádána, opět ve stylu Hollywoodu, MISS PARTY 2008.

„S průběhem večera jsem maximálně spokojená. I když celou soutěž vlastně pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, tak byla jejich práce naprosto na profesionální úrovni,“ dodala na závěr Belková.

MISS ACADEMIA ČR je soutěž pro všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol v celé České republice. Snaží se, jako jedna z mála, poukázat na pravý význam slova krása. Není to totiž pouze slovo popisující vnější podobu, ale soulad celé osobnosti.

Počátek se datuje k roku 1997, kdy byla v rámci reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické zvolena nejmilejší studentka. Od této doby se soutěž začala postupně vyvíjet až do podoby, kterou nám dnes studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně předkládají již v celonárodním měřítku.

 

Více informací naleznete na www.missacademia.cz.
Previous ArticleNext Article