Domácnost

Namaste.cz specialista na dovoz tradičních výrobků z Nepálu, Tibetu a exotických asijských zemí

Namaste, namaste…. tímto tradičním pozdravem si odpradávna vyjadřují úctu obyvatelé náhorních plošin Nepálu, Tibetu a severní Indie. V klimaticky velmi drsném podnebí, ve stínu starobylých budhistických klášterů dosud žije civilizace, která je zatím jen málo dotčená západní euro-americkou kulturou.

Snad právě díky odlehlosti a tedy relativní nedostupnosti tohoto kraje si zdejší obyvatelé uchovali svoji tradiční a bohatou kulturu. Její součástí jsou i originální ručně vyráběné spirituální předměty jako jsou tibetské zpívající mísy, modlitební mlýnky, sošky a mandaly.

Vy se však nemusíte trmácet přes půl světa, abyste si tyto autentické výrobky prohlédli, nebo zakoupili. Společnost Masanta.com provozující síť internetových obchodů nabízí široký sortiment tradičních výrobků a zboží z dálné Asie ve své kamenné prodejně v Praze a v internetovém obchodě namaste.cz. V nabídce má také legendární zahnuté nože Kukri, které jsou dosud povinnou součástí výzbroje nepálské armády. Po staletí používané a generacemi osvědčené výrobní postupy himalájských kovářů zaručují dokonalé řemeslné zpracování a vysokou kvalitu nožů. Nabídka obchodu je však daleko širší, namátkou jmenujme vlněné svetry ze 100 % vlny himalájského skotu, velejemné šály z pašmíny, ušlechtilé formy kašmíru nebo hřejivé čepice vyrobené z jačí vlny. Všechny oděvy jsou šité ručně, proto je každý výrobek originálem.   

Zvláštní a zcela mimořádnou pozornost pak zaslouží výjimečně kvalitní vysokohorské čaje. Ručně sklízené čaje Masala, Darjeeling, Ilam, Kenyam nejenom že výborně chutnají, mají prokazatelné léčivé a povzbuzující účinky, ale díky balení v malovaných dřevěných krabičkách jsou i skvělým dárkem. Můžete vybírat čaje sypané i balené, zelené, černé i ovocné. Nabídka je obrovská a všechno zboží je k dispozici skladem. 

Navštivte stránky namaste.cz a nechte se okouzlit asijskou kulturou ze střechy světa. Originální výrobky zde zakoupené, se jistě stanou ozdobou Vaší domácnosti, nebo krásným a netradičním dárkem pro Vaše nejbližší.

Previous ArticleNext Article